راه اندازی آموزشگاه معدن در منطقه نخلک

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۴:۰۱ کد : ۲۱۶۸۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۸۲
مدیر مجتمع سرب و روی نخلک از راه اندازی آموزشگاه معدن در این منطقه طی سال جاری....
محمد رضا عابدینی، با بیان این مطلب گفت: راه اندازی آموزشگاه معدن با همکاری دانشگاه نایین و خانه صنعت و معدن صورت می گیرد که برای اجرای آن، 25 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی افزود: این اقدام، بستر حضور دانشجویان معدن را فراهم می کند تا در نتیجه، آنها با فراگیری عملی فعالیت های معدنی، مهارت های لازم در این بخش را به نحو تجربی آموزش ببینند.
مدیر مجتمع سرب و روی نخلک با اشاره به برنامه های توسعه و زیربنایی این شرکت در سال 92، تصریح کرد: بازگشایی و آماده سازی افق 240 متر برای تولید 30 هزار تن ماده معدنی تا پایان امسال، بازسازی و توسعه کارخانه فرآوری برای افزایش تولید به سه هزار تن کنسانتره و نیز اکتشاف تکمیلی محدوده نخلک، از جمله این برنامه هاست.
وی ادامه داد: آسفالت جاده معدن به طول 10 کیلومتر، بهینه سازی مخابرات و اینترنت و همچنین، اجرای پروژه تحقیقاتی استحصال گالن و باریت از باطله های کارخانه، از دیگر برنامه های مجتمع نخلک در سال جاری است.
به گفته عابدینی، برای اجرای طرح های مذکور در مجموع، بیش از 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد. بنا به این گزارش، مجتمع معدنی نخلک در استان اصفهان و حوزه معدن خیز انارک است که بیش از 2000 سال قدمت دارد. ذخیره احتمالی این معدن، 1.2 میلیون تن و ذخیره قطعی آن حدود 750 هزار تن برآورد شده است.

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :