تاکید رئیس جمهور بر استفاده حداکثری از ظرفیتهای معدنی و کشاورزی استان مازندران

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۶:۳۵ کد : ۲۱۶۸۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۵۸
رییس‌جمهور در جلسه کارگروه‌های تخصصی کشاورزی و معادن استان مازندران بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های این استان در راستای توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی و صنعت و معدن تأکید کرد .
رییس‌جمهور در جلسه کارگروه‌های تخصصی کشاورزی و معادن استان مازندران بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های این استان در راستای توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی و صنعت و معدن تأکید کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر روز چهارشنبه در جلسه کارگروه‌های تخصصی کشاورزی و معادن استان مازندران با تقدیر از همه کسانی که در جهت آبادانی کشور تلاش می‌کنند، گفت: کشاورزان، دامداران، سرمایه‌گذاران در بخش‌های صنعت و معدن، خدمات و پشتیبانی و سایر دستگاه‌های کشور که مرتبط با کشاورزی و صنعت و معدن هستند، نقش مهمی در توسعه و ایجاد ظرفیت‌های لازم برای تقویت این بخش ایفا می‌کنند. رییس‌جمهور اظهار داشت: امروز فشارها برای ما فرصتی ایجاد کرده که از آن باید به نحو احسنت استفاده کرد و به قله‌های پیشرفت دست یافت. دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه معتقدم تنها دو درصد از ظرفیت صنعت و معدن استان مازندران فعال شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: باید صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در این استان ایجاد و تقویت شود. رییس‌جمهور با بیان اینکه مطمئناً در آینده‌ فشار دشمنان برداشته خواهد شد، گفت: حتی در این شرایط نیز نباید هدف‌ها را تغییر داد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که با استفاده از ظرفیت‌های کشور بویژه در بخش کشاورزی و صنعت و معدن اقتصاد کشور را فارغ از وابستگی به نفت اداره کرد. در ادامه این جلسه پیشنهادات کارگروه کشاورزی در زمینه اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای طرح‌های نیمه تمام، تکمیلی و طرح‌های کشاورزی، تقویت زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشاورزی و تکمیل شبکه‌های آبیاری و زهکشی سدها و ایجاد زمینه‌های مناسب برای توسعه تولید و پرورش آبزیان مورد بررسی قرار گرفت. همچنین اختصاص منابع مورد نیاز برای ایجاد، تکمیل و توسعه زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از معادن استان مازندران، نظارت، ارتقاء دانش معدنی منابع انسانی و نوسازی، تجهیز و توسعه بخش معدن استان از جمله پیشنهادات کارگروه معدن مازندران بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی‌است در این جلسه پیشنهاد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور جهت راه‌اندازی و ایجاد مرکز تحقیقات دریایی دریای خزر مورد تصویب قرار گرفت . همچنین مقرر شد تهیه اطلاعات پایه زمین‌شناسی و اکتشافی استان مازندران از محل کمک حقوق دولتی و منابع استانی از سال 1392 اجرایی شود .

 

کلید واژه ها: مازندران


نظر شما :