راه‌اندازی رسمی مرکز زمین‌شناسی منطقه‌ای گیلان

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۰ کد : ۲۱۶۹۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۶۵
بر اساس مصوبه کارگاروه توسعه بخش معدن و به استناد اصل 127 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران...
بر اساس مصوبه کارگاروه توسعه بخش معدن و به استناد اصل 127 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نسبت به راه‌اندازی چندین مرکز زمین‌شناسی منطقهای در کشور از جمله در استان گیلان اقدام کرده است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، رئیس این سازمان ضمن اعلام این مطلب گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه بخش معدن در اقتصاد کشور که به عنوان جایگزین مطمئن برای نفت خواهد بود، کارگروه توسعه این بخش توسط دولت در سراسر کشور از جمله در گیلان شکل گرفته است.
علی منتظری تصریح کرد: در این راستا در چهارچوب دور چهارم سفر هیأت محترم دولت به گیلان مصوبات مهمی در راستای رونق بیشتر  بهره‌برداری از معادن، اکتشاف مواد معدنی و تقویت صنایع معدنی اتخاذ شد.
به گفته وی، با توجه به اهمیت فعالیت‌های معدنی، مرکز زمین‌شناسی دریایی انزلی که تا پیش از این در حوزه محدودی در استان به فعالیت می‌پرداخت به مرکز زمین‌شناسی منطقه‌ای گیلان ارتقا یافته و به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان یادآور شد: ماموریت اصلی مرکز زمین‌شناسی منطقه‌ای گیلان فعالیت در زمینه اکتشاف مواد معدنی و پژوهش‌های مربوط به زمین‌شناسی در استان بوده و محل استقرار آن در رشت است.
بنابر اعلام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان وجود این مرکز که زیرنظر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور فعالیت خواهد کرد، گامی مهم در راستای تحقق مصوبات دولت در کارگروه توسعه بخش معدن کشور است.

کلید واژه ها: گیلان


نظر شما :