پیشرفت بخش معدن و صنعت متضمن تعالی و آبادنی کشور

۰۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۴ کد : ۲۱۷۱۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۲
به گفته دبیر جشنواره ملی هفته معدن، پیشرفت بخش معدن و صنعت کشور...
جشنواره ملی هفته معدن در نخستین روز از خرداد در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دبیر اجرایی جشنواره ملی هفته معدن در مراسم افتتاحیه این نشست با بیان اینکه پس از تشکیل وزارت صنایع و معادن هفته معدن از روز نخست خرداد به 10 تیر تغییر یافت، خاطرنشان کرد: مسوولان و متولیان معدن تصمیم گرفتند همزمان با روز صنعت و معدن مراسم هفته معدن را در نخستین روز از خرداد ماه در هر سال داشته باشند.
سروش فولادچی، یادآور شد: تشکل‌های فعال در حوزه معدن و صنایع‌معدنی سعی کردند با برگزاری جلسات هماهنگ و برنامه‌های منسجم جشنواره ملی هفته معدن را برگزار خواهند کرد که بر همین اساس برنامه‌های متنوعی برای این جشنواره درنظر گرفته شده است.
وی با بیان این که از استادان و دانشجویان نمونه چهار دانشگاه شهر تهران با توجه به معیارها و ملاک‌های این دانشگاه‌ها، تقدیر به عمل خواهد آمد: همچنین از فعالان و معدنکاران برگزیده کشور نیز در عرصه معدنکاری قدردانی خواهد شد که امیدوارم در آینده این کار را در سطح ملی و سازمان‌یافته‌تر برگزار کنیم.
دبیر اجرایی جشنواره ملی هفته معدن ضمن قدرانی از افراد فعال در حوزه معدن و صنعت کشور، افزود: همزمان با هفته معدن جلسات مختلف به همت همه تشکل‌های معدنی فعال کشور برگزار می‌شود.
فولادچی، تاکید کرد: امید است برگزاری چنین نشست‌هایی به ارتقای جایگاه اصلی معدن در ارکان ملی کشور کمک کند و حاضران به بررسی چالش‌ها و برنامه‌های پیش‌روی این بخش بپردازند تا ضمن پیشرفت بخش معدن و صنعت کشور،  تعالی و آبادنی کشورمان نیز حاصل شود.
وی از برگزاری نشستی با عنوان معدن، آموزش و پژوهش به همت گروه تخصصی معدن و زمین‌شناسی جامعه مهندسان طی یکشنبه 5 خرداد ماه، خبر داد و گفت: در این نشست یکی توانمندی‌های بومی شده کشور در بخش ضد حریق معرفی خواهند شد.
دبیر اجرایی جشنواره ملی هفته معدن افزود: دوشنبه، 6  خرداد  نشستی با عنوان معدن و تشکل‌های معدنی در ایمیدرو برگزار خواهد شد که حضور فعالان حقیقی و حقوقی بخش معدن و صنایع‌معدنی کشور نیز آزاد خواهد بود

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :