متولی بخش معدن تقویت شود

۰۸ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۰ کد : ۲۱۷۲۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۶
نایب رئیس خانه معدن ایران خواهان تقویت متولی بخش معدن شد تا شاهد توسعه معادن...

نایب رئیس خانه معدن ایران خواهان تقویت متولی بخش معدن شد تا شاهد توسعه معادن و صنایع معدنی کشور باشیم.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نایب رییس خانه معدن ایران در آیین افتتاح نخستین جشنواره ملی هفته معدن گفت: از نظر بخش خصوصی حوزه معدن با حل مشکلات دستگاه‌های دولتی مرتبط با این بخش نظیر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت رشد خواهد کرد.

محمدرضا بهرامن افزود: تنها نفت نیست که می‌تواند بودجه سالانه کشور را تامین کند، بلکه بخش معدن نیز می‌تواند جایگاه ویژه‌ای در بودجه سالانه کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بودجه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در حال حاضر موجودی و پذیرش ندارد، گفت: در صورتی که سهم صندوق بیمه و همچنین سازمان نظام مهندسی معدن ایران از منابع مصوب بودجه تخصیص یابد، این دو بخش می‌توانند کمک‌های شایانی به بخش معدن کنند.

رشد بخش خصوصی معدن در گرو حل مشکلات بخش دولتی

بهرامن به نامگذاری نخستین روز از هفته معدن تحت عنوان روز زمین‌شناسی و اکتشاف و همچنین شرایط نامناسب صندوق بیمه معدن اشاره کرد و با طرح این سوال که آیا توانسته‌ایم از صندوق بیمه معدن به درستی بهره‌مند شویم؟ تاکید کرد: طی چند روز اخیر به این نتیجه رسیده‌ایم که صندوق بودجه ندارد و اکنون هیچ گونه پذیرشی در این صندوق انجام نمی‌شود.

نایب رئیس خانه معدن ایران، اضافه کرد: با ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع درسال گذشته، آسیب‌هایی به بخش صنعت وارد آمد که از مهمترین آن می‌توان به مشکلات موجود صندوق بیمه اشاره کرد.


ایجاد شرایط رقابتی در دانشگاه‌های دارای رشته‌های مهندسی

استاد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه تهران نیز در این مراسم، به تعداد یک میلیون و ۲۰۰ دانشجوی حوزه مهندسی که در یک هزار و ۶۰۰ مرکز آموزش عالی کشور مشغول تحصیل هستند اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه ۷۵ درصد مراکز آموزش عالی از دانشجوها وجه دریافت می‌کنند، خانواده ها ‌رصدد این هستند که در قبال وجه پرداختی بهترین مراکز آموزشی برای تحصیل فرزندان خود انتخاب کنند.

حسین معماریان افزود: مراکز آموزش عالی باید شرایط رقابتی در این بخش را مورد توجه قرار دهند و جایگاه خود را نسبت به وضعیت کنونی ارتقا دهند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :