مدیری از بخش خصوصی نیاز فعلی معادن کشور

۲۴ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۴:۳۲ کد : ۲۱۸۷۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۳۴
با توجه به وجود ذخایر ارزشمند و پهنه های وسیع معدنی در کشورمان، همیشه حضور یک....
این موضوع که فردی آشنا به امور و مسلط می‌تواند معادن کشور را از رکود و کم تحرکی نجات دهد مورد توافق تمامی صاحب‌ نظران و کارشناسان است. در عین حال رشد و توسعه این بخش از ذخایر طبیعی کشور با توجه به محدودیت‌ها و تحریم‌ها می‌تواند فصل جدیدی را در کاهش وابستگی اقتصاد ایران به نفت آغاز کند.
در میان گزینه های مختلف باید به دنبال افرادی باشیم که با توانایی بالا و شناخت کامل ضمن بهره گیری از تجارب و مشاوره های مناسب تعامل درستی با بخش خصوصی داشته باشد تا از ظرفیت‌های پنهان این بخش در توسعه کمی و کیفی معادن کشور استفاده شود.
شرایط کشور در حوزه معادن و صنایع معدنی که از جمله تأثیرگذارترین ارکان اقتصاد ملی در فراهم آوردن امکان رشد متوازن و یکنواخت کشور، ایجاد اشتغال در مناطق دور افتاده و محروم و زمینه ساز خروج از بن بست اقتصاد تک محصولی وابسته به منابع و درآمدهای ناپایدار نفتی است، در مرحله ویژه و حساس قرار دارد.
متأسفانه در سال‌های گذشته بخش معدنی کشور به دلیل اتخاذ سیاست‌های غیر مدبرانه دولت و به رغم بهره گیری از بدنه ای فهیم و مسلط به مباحث کارشناسی، در مسیری غیر از اهداف اصلی حرکت کرده بطوریکه فعالان این حوزه از بابت تشدید رفتارهای فراقانونی در شرایط بسیار بی ثبات و شکننده ای به سر می‌برد و بیم آن می‌رود در صورت عدم انجام اقدامات فوری و توجه خاص به این حوزه، تبعات منفی آن طی سال‌های آتی نمایه ای نامیمون و غیر قابل جبران بر پیکره اقتصاد ملی پدید آورد.
از این رو بخش خصوصی با جدیت بیشتر و احساس دین نسبت به خواست و اراده ملت بزرگوار ایران، برای مسلط کردن فضای اعتدال بر تمامی شئون کشور از جمله اقتصاد ملی و به منظور بازگرداندن منزلت و جایگاه فعالان معدنی و صنایع وابسته به مسیر توسعه روز افزون و پایدار با معرفی احمد دین محمد پور تلاش می‌کند تا تمامی موارد مورد نظر را در این بخش با حمایت و پشتیبانی از این فرد به عنوان نمادی از تجربه و تلاش عملیاتی کند.
بر اساس تجربه نگارنده در خصوص فعالیت‌های مهندس دین محمد پور در بخش‌های مختلف معدنی به نظر می‌رسد تلفیقی از فعالیت‌های مختلف در حوزه معدنی، کمیته امداد و گروه سنگ زاگرس می‌تواند شناخت مناسبی را برای وی از حوزه فعالیت معاونت معدنی فراهم آورد تا با بهره گیری از تجارب نمایندگان بخش خصوصی فضایی از کار و تلاش را در این معاونت احیا کند.
امیدواریم با تدبیر و امیدی که در کشور جاری شده است این انتخاب اصلح نیز بتواند بارقه های امید را به تلاش گران حوزه معدن و صنعت کشور برای تولید بیشتر و سرافراز بازگرداند.
- پرویز عطایی

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :