آموزش کارشناسان سازمان زمین شناسی سودان

۰۷ مهر ۱۳۹۲ | ۲۰:۱۶ کد : ۲۱۹۰۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۶۰
به منظور ارتقای سطح علمی نیروی انسانی سازمان زمین‌شناسی سودان، آموزش کارشناسان این کشور...

به منظور ارتقای سطح علمی نیروی انسانی سازمان زمین‌شناسی سودان، آموزش کارشناسان این کشور در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران انجام می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای ارتقای سطح علمی نیروی انسانی سازمان زمین‌شناسی سودان و ‌در چارچوب تفاهم‌نامه‌ دوجانبه میان دو کشور برنامه آموزشی جامعی از سوی سازمان زمین‌شناسی ایران در حال اجراست.

بر اساس این گزارش، اولین گروه از این کارشناسان در شهرهای تهران، کرج، مشهد، سوادکوه و کرمان تحت آموزش‌های تئوری، عملی و بازدید میدانی قرار گرفتند که این دوره‌ها شامل آزمایشگاه‌های زمین‌شناسی و شیمی، ژئوفیزیک، ژئوشیمی، زمین‌شناسی پزشکی، نرم‌افزارهای Arc GIS، ENVI و بازدید از معدن مس سرچشمه است.

گفتنی‌ست، در چارچوب تفاهم‌نامه‌ای که به همت وزارت امورخارجه، میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و سازمان زمین‌شناسی سودان (GRAS) منعقد شد، دوطرف درباره اجرای برنامه آموزشی جامعی از سوی سازمان زمین‌شناسی ایران برای طرف سودانی توافق کردند و مقرر شد متخصصان سودانی به‌منظور آموزش در قالب دو گروه به ایران اعزام شوند.

یادآور می‌شود، چندی پیش با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان نمایندگان وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان تحقیقات زمین‌شناسی جمهوری سودان مناسبات معدنی و زمین شناسی دوطرف تعمیق بیشتری یافت.

بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه و با توجه به تنوع پتانسیل‌های معدنی سودان و نظر به توانمندی ایران در رشته‌های مختلف علوم‌زمین و معدن و فرآوری، طرف ایرانی جهت آموزش و انتقال دانش فنی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین شامل ایجاد پایگاه علوم‌زمین، راه‌اندازی سیستم اینترنتی ثبت محدوده‌های معدنی، ایجاد بخش ژئومتیکس، تهیه اطلاعات پایه زمین‌شناسی و اکتشاف، اکتشافات‌سیستماتیک و موضوعی، مطالعات مخاطرات‌زمین، مطالعات زیست‌محیطی، زمین‌شناسی دریایی و پزشکی، انجام مطالعات ارزیابی ذخیره و فنی اقتصادی، فرآوری موادمعدنی، بهره‌برداری از موادمعدنی و ایجاد صنایع‌معدنی اعلام آمادگی کرد.

خبرنگار مرضیه کاظمی


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :