بخش معدن در متن فعالیت‌های اقتصادی کشور

۰۸ مهر ۱۳۹۲ | ۱۸:۵۹ کد : ۲۱۹۰۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۲۸
به گفته نایب رییس خانه معدن ایران، بخش معدن در متن فعالیت‌های اقتصادی کشور...
به گفته نایب رییس خانه معدن ایران، بخش معدن در متن فعالیت‌های اقتصادی کشور قرار دارد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رییس‌خانه معدن ایران در نخستین همایش و نمایشگاه تخصصی فلزات غیرآهنی با تکیه بر موضوعات اکتشاف، استخراج و فرآوری که صبح امروز در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد با بیان اینکه بخش معدن با مسائل و مشکلات خاص خود مواجه است، گفت: در حال حاضر بخش معدن نه تنها در حاشیه نیست؛ بلکه در متن فعالیت‌های اقتصادی کشور قرار گرفته است.
محمدرضا بهرامن، با بیان اینکه بایستی اشتباهات گذشته معدن را پیدا کنیم و در اختیار مسوولان این بخش قرار دهیم، یادآور شد: امروز معدن با گذشته تفاوت زیادی کرده و فعالان خصوصی رشد کرده و به سکان‌دار این بخش تبدیل شده‌اند.
وی، ضمن اشاره به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به منظور رفع مشکلات پیش‌روی بخش معدن کشور گفت: فعالیت‌های اخیر نشان‌دهنده توجه مسوولان به بخش معدن به منظور استفاده از آن در ایجاد توسعه پایدار در کشور است.
این مقام مسوول، با بیان اینکه توجه به حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی یکی از ضرورت‌های مهم معدنکاری درکشور است، تصریح کرد: خوشبختانه نگاه سنتی به معدن از میان رفته و در حال حاضر با یک نگاه تخصصی این بخش در حال فعالیت هستیم.
به گفته بهرامن توان کافی و دانش فنی در حوزه معدن بسیار مهم است که خوشبختانه اطلاعات لازم در این زمینه در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.
رییس‌خانه معدن ایران نگاه متولیان بخش معدن به آینده را بسیار امیدوارکننده عنوان کرد و افزود: متولیان حوزه معدن بایستی متناسب با استانداردهای موجود دنیا رشد کنند و توان علمی و تخصصی خود را همگام با دنیا افزایش دهد.
وی، ضمن استناد به آمارهای اعلام شده از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مبنی بر وجود 60 میلیارد تن ذخیره معدنی در کشور، تصریح کرد: در حال حاضر حتی عیار اندک در بسیاری از پتانسیل‌های معدنی دارای صرفه اقتصادی برای اکتشاف و بهره‌برداری است.
این مقام مسوول، ضمن ابراز امیدواری از آغاز روزهای خوش برای اقتصاد کشور گفت: مطمئن هستم با وجود تصمیم‌سازان جدید که جامعه را شاداب کرده‌اند؛ از دستاوردهای اقتصادی و معدنی کشور در جهت توسعه بیش از بیش کشور استفاده خواهد شد.خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :