کارگاه اکتشاف طلا با توجه به تیپ‌های مختلف جهانی

۰۸ مهر ۱۳۹۲ | ۱۹:۳۸ کد : ۲۱۹۱۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹۴
کارگاه اکتشاف طلا با توجه به تیپ‌های مختلف جهانی در همایش و نمایشگاه تخصصی فلزات...

کارگاه اکتشاف طلا با توجه به تیپ‌های مختلف جهانی در همایش و نمایشگاه تخصصی فلزات غیرآهنی واقع در هتل المپیک تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، کارگاه اکتشاف طلا با توجه به تیپ‌های مختلف جهانی با تکیه بر موضوع وضعیت معدنکاری طلا در ایران به همت کارشناسان گروه اکتشافات طلا و عناصر قیمتی این سازمان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، سخنرانان این کارگاه را مهندس علی کریمی رییس گروه اکتشافات طلا و عناصر قیمتی همراه با دکتر حسینعلی تاج‌الدین، دکتر نیرومند و مهندس مهدی کریمی از کارشناسان این گروه تشکیل می‌دادند.

گفتنی‌ست، تا قبل از سال 83 فعالیت چندان جدی درباره معادن طلا در ایران وجود نداشت و فعالیت‌های پراکنده در معادن باستانی شدادی مثل معدن موته و مس سرچشمه انجام شده بود که با توسعه روش‌های اکتشافی ژئوشیمی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، اکتشافات طلا در ایران وارد فاز جهانی شد.

یادآور می‌شود، طی سال‌های اخیر کارنسارهای گسترده‌ای از طلا در کشور به همت کارشناسان معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شناسایی شده و حدود 10 کانسار نیز موفق به اخذ گواهی کشف شد که در حال حاضر آماده واگذاری به علاقه‌مندان فعال در این زمینه است.


خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :