مروری بر نیم قرن فعالیت‌علمی و تحقیقاتی پیشکسوت زمین‌شناسی ایران

۱۴ آبان ۱۳۹۲ | ۱۸:۳۱ کد : ۲۱۹۷۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۷۲
مراسم اختتامیه هفدهمین همایش سالانه انجمن زمین‌شناسی ایران در محل دانشگاه شهید بهشتی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مراسم اختتامیه هفدهمین همایش سالانه انجمن زمین‌شناسی ایران در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر سید علی‌آقانباتی مشاور سازمان زمین‌شناسی واکتشافا‌ت‌معدنی کشور و از پیشکسوتان و استادان عرصه زمین‌شناسی در این نشست به بیان نیم قرن فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی خود در عرصه علم زمین‌شناسی کشور پرداخت و گفت:‌فعالیت‌‌های زمین‌شناسی را از سال 1343 آغاز کردم و هنوز هم به فعالیت در این عرصه مشغول هستم که به این ترتیب حدود نیم قرن است که در خدمت جامعه زمین‌شناسی کشور هستم.

وی، تهیه تعدادی نقشه زمین‌شناسی در نواحی کویری ایران، تهیه نقشه زمین‌شناسی و نقشه پراکندگی ماگمایی ایران در مقیاس 5/2 میلیون، نقشه مواد معدنی ایران در مقیاس 5 میلیون و تلفیق ده‌ها نقشه بررسی شده توسط دیگران از جمله شرکت‌‌های خارجی را به عنوان بخشی از فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی درون سازمانی خود عنوان کرد.

این استاد دانشگاه، ضمن اشاره به فعالیت‌های برون سازمنی خود گفت: همکاری با چندین مشاور در زمینه برنامه‌های عمرانی-توسعه‌ای، همکاری در تهیه نقشه حوضه‌های رسوبی تریاس اسکاپ، تهیه نقشه زمین‌شناسی و متالوژنی خاورمیانه، عضویت در بورد تخصصی چینه‌شناسی یونسکو(IGCP) به مدت چهار سال همکاری با کمیسیون تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی دنیا نیز بخشی از فعالیت فرامرزی اینجانب است.

دکتر آقانباتی در ادامه درباره فعالیت‌های آموزشی خود یادآور شد: همکاری من با دانشگاه‌ها تاریخچه‌ای دیرینه (بیش از 30 سال) دارد که فرصتی بود تا با داشگاه های تهران، شهید چمران اهواز، تربیت مدرس، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، زاهدان، شاهرود، پژوهشکده علوم‌زمین همکاری داشته باشم.

این کارشناس ارشد، از انتشار کتاب زمین‌شناسی ایران، ژوراسیک ایران، سه جلد فرهنگ چینه‌شناسی ایران، زمین‌شناسی ایران و کشورهای همجوار، ترجمه زمین‌شناسی عراق را به عنوان نوشتارهای خود یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: انجام وظیفه من طی دوران خدمت، ضمن بهره‌گیری از توجهان الهی نتیجه کوشش و بهره‌گیری از امکانات و حمایت‌‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و مشوق‌های مدیریتی، داشتن همکارانی پرارزش در درون و برون سازمان، داشتن دانشجویانی قدرشناس‌و... بوده است.

خبرنگار مرضیه کاظمی


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :