سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین

۱۹ آبان ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۲ کد : ۲۱۹۷۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۳۴
سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردی گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب...

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردی گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سی و دومین گردهمایی علوم زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین به همت این سازمان 27 الی 30 بهمن ماه در قالب محورهای گوناگون و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در این رشته برگزار می‌‌شود.

بر اساس این گزارش، نشست مذکور به صورت بین‌المللی و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌زمین از سرتاسر دنیا و به طور همزمان در تهران و 13 مرکز استانی برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، کارگاه‌های آموزشی نیز در خلال این نشست برگزار می‌شود که به مباحث مختلف زمین‌شناسی، اکتشاف، ژئومتیکس می‌پردازد.

سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین با حضور روسا و کارشناسان سازمان‌های  زمین‌شناسی بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی برگزار می‌شود.

گفتنی‌ست، زمین‌شناسی بنیادی در مشهد، اکتشاف عناصر غیرفلزی با نگرشی ویژه بر املاح تبخیری (لیتیوم و پتاس) در سمنان، اکتشاف عناصر نادر خاکی در یزد، زمین‌شناسی  زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله در تبریز، زمین‌شناسی نفت، اکتشاف منابع هیدروکربوری، مهندسی نفت و  اقتصاد نفت در اهواز، علوم زمین، آب و کارست در شیراز، ژئوانفورماتیک و ژئومتیکس در اصفهان، علوم‌زمین و ژئوفیزیک دریا، اقیانوس‌شناسی، آب‌های بین‌الملل و جنوبگان در چابهار، تغییرات اقلیم در ارومیه، زمین‌شناسی پزشکی، کشاورزی و زیست‌محیطی در رشت، علوم‌زمین و توسعه پایدار در ساری، زمین‌شناسی غار در همدان، کانسارهای پنهان در کرمان، علوم زمین و انرژی‌های نو، اکتشاف عناصر فلزی با نگرشی ویژه بر طلا، کانه‌آرایی و فرآوری مواد معدنی، ژئوفیزیک هوایی، گوهرها، اطلاعات زمین‌شناختی و فناوری اطلاعات، روش‌های آنالیز دستگاهی، فن‌آوری‌های نوین، میراث زمین‌شناختی، علوم سیاره‌ای، آموزش علوم زمین، جذب فرصت‌های سرمایه‌گذاری و مسابقه عکس علوم زمین در تهران به عنوان محورها و رویکردهای این نشست یاد شده است.

شایان ذکر است، سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین با حمایت وزارتخانه‌ها، موسسات سازمان‌ها، دانشگاه‌های معتبر  خارجی و داخلی 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری میزبان علاقه‌مندان عرصه علوم‌زمین است.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :