راهی به سوی حفظ صلح جهانی و ایجاد توسعه پایدار

۲۵ آبان ۱۳۹۲ | ۱۴:۰۰ کد : ۲۱۹۸۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۷
از نتایج حاصل از برگزاری سی‌ و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین در حفظ صلح جهانی...
به گفته معاون پژوهشی پژوهشکده علوم‌زمین از نتایج حاصل از برگزاری سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و  نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین در حفظ صلح جهانی و ایجاد توسعه پایدار در سطح ملی و بین‌المللی بهره خواهیم برد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر حمید نظری، معاون پژوهشی پژوهشکده علوم‌زمین این سازمان، از طرح‌ سووالاتی برای شرکت‌کنندگان در سی‌ و دومین گردهمایی  و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین خبر داد و گفت: با طرح این پرسش‌ها قادر به بهره‌گیری از خرد جمعی و نظر افراد در سطوح مختلف دانشجویی تا بالاترین رده‌های علمی و اجرایی داخلی و خارجی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه سطح سووالات مطرح شده باید راهبردی و دور از جزیی‌نگری باشد، یادآور شد: نظرات پس از دریافت و بررسی و پایش در اختیار مسوولان و محققان فعال در بخش‌های مختلف علوم‌زمین کشور گذاشته خواهد شد تا از دستاوردهای آن در حفظ صلح جهانی و ایجاد توسعه پایدار در سطح ملی و بین‌المللی بهره ببرند.
به گفته معاون پژوهشی پژوهشکده علوم‌زمین با برگزاری همایش مزکور درصدد دستیابی به حلقه مشترک میان بخش‌های پژوهشی و اجرایی کشور در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین هستیم تا ضمن تقویت این بخش از دستاوردهای آن در راستای پیشرفت روزافزون جامعه بهره ‌ببریم.
نظری با بیان اینکه سعی ما بر این است تا نقاط ارتباطی میان خود و کشورهای جهان برای تبادل اطلاعات و دستاوردها را هموار کنیم، خاطرنشان کرد: مطرح شدن ایران به عنوان یک سرپل اطلاعاتی مهم در بخش علوم‌زمین در سطح منطقه‌ای چندان دور از ذهن نیست.
وی در ادامه ضمن اشاره به سووالات مطرح شده در رویکرد تخصصی زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله یادآور شد: آخرین تکنیک‌ها و روش‌های مطالعاتی زمینلرزه در آذربایجان شرقی استفاده شده که بر همین اساس در همایشی تخصصی در این منطقه به بررسی مسائل پیرامون زمینلرزه خواهیم پرداخت.
معاون پژوهشی پژوهشکده علوم‌زمین افزود: برای بررسی زمینلرزه سال گذشته منطقه ورزقان از اطلاعات نوینی بهره بردیم که با توجه به اهمیت سابقه تاریخی زمینلرزه‌ها در آذربایجان‌شرقی و نزدیکی این استان دو کشور لرزه‌خیز ارمنستان و ترکیه شاهد برگزاری همایش تخصصی زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله در تبریز خواهیم بود.شایان ذکر است، سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردی گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌زمین از سرتاسر دنیا و به طور همزمان در تهران  و 13 مرکز استانی از 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.
خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :