اواخر امسال تولید شمش طلای زرشوران آغاز می شود

۲۷ آبان ۱۳۹۲ | ۱۱:۱۱ کد : ۲۱۹۸۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۰۴۶
مجری طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه ی طلای زرشوران اعلام کرد: طرح کارخانه ی طلای....
حسینقلی قوانلو، با اعلام این خبر گفت: راه اندازی سرد کارخانه آغاز شده و تا اواخر آذر ماه نیز راه اندازی گرم آغاز و کارخانه آماده ی بهره برداری خواهد شد، اما؛ به دلیل زمان بر بودن فرایند اکسیداسیون، تولید شمش آن تا دو ماه آینده خواهد بود.
وی میزان پیشرفت فیزیکی این طرح را بیش از 90درصد ذکر کرد و افزود: با راه اندازی این طرح، سالانه علاوه بر تولید 3 تن طلا، یک تن و 250 کیلوگرم نقره و 500 کیلوگرم جیوه تولید خواهد شد.
قوانلو تصریح کرد: با گشایش این کارخانه، علاوه بر اشتغال مستقیم برای 176 نفر در کارخانه و 100 نفر در بخش معدن، پیش بینی می شود میزان اشتغال غیرمستقیم آن حدود 10 برابر ارقام یاد شده ( در مجموع حدود 2600 نفر) باشد.
وی ادامه داد: برای اجرای این طرح تاکنون در مجموع 834 میلیارد ریال و 15 میلیون و 200هزار یورو سرمایه گذاری شده است.
قوانلو ذخیره ی اولیه ی زرشوران را حدود 55 تن طلای خالص با عیار میانگین 7.5 PPM ذکر کرد و گفت: با انجام حفاری های بیشتر اکنون ذخیره ی قطعی معدن به 110 تن طلا رسیده و به دلیل افزایش ذخیره، مصوبه ی یک کارخانه سه تنی دیگر برای توسعه در کنار این طرح اخذ و پروانه بهره برداری آن دریافت شده است.
قوانلو افزود: عملیات اجرایی طرح توسعه ی کارخانه ی زرشوران از اردیبهشت ماه سال 93 آغاز می شود و با اتمام آن تا نیمه ی نخست سال 94 ، ظرفیت مجتمع زرشوران در مجموع به شش تن طلا، 5.2 تن نقره و یک تن جیوه خواهد رسید.
زرشوران در حدود 35 کیلومتری شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی واقع است.

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :