فولاد هند از چین سبقت می گیرد

۰۹ آذر ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۲۰۱۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۷۵
در سال های آینده میزان «رشد» تولید فولاد خام در چین به تدریج کاهش خواهد یافت و هند....
بررسی های انجمن جهانی فولاد نشان می دهد از سال 2014 تا 2020 میزان رشد تولید فولاد خام در چین به 1.6درصد می رسد، اما؛ این شاخص بین سال های 2020 تا 2025 به منفی 8دهم درصد کاهش می یابد. در حالی که در همین مدت هند رشد بیش از 7درصدی را تجربه خواهد کرد.
معاون امور زیرساخت های ایمیدرو در این باره به گزارش های جدید انجمن جهانی فولاد اشاره کرد که در سال های آینده رشد تولید فولاد خام در منطقه ی خاورمیانه و شاخ آفریقا و پس از آن در کشورهای جنوب شرقی آسیا و کشورهایی آسیای میانه متمرکز می شود.
محمد خانداداش پور، گفت:‌ پیش بینی ها نشان می دهد تا پایان سال 2013 یک میلیارد و 475میلیون تن فولاد خام تولید می شود و در سال 2020 با متوسط رشد 2.5درصدی این رقم به یک میلیارد و 724میلیون تن خواهد رسید، اما؛ با نزولی شدن شیب رشد تا سال 2025 میزان تولید فولاد به سطح یک میلیارد و 857 میلیون تن می رسد. وی در عین حال گفت: میزان متوسط رشد جهانی تولید فولاد خام در سال های 2020 تا 2025 به 1.3درصد خواهد رسید.
معاون ایمیدرو همچنین اظهار داشت: گزارش های ارائه شده در انجمن جهانی فولاد مبین این نکته است که میزان عرضه و تقاضا در مواد اولیه؛ به ویژه سنگ آهن به طور نسبی متوازن است، اما؛ به تدریج میزان عرضه ی سنگ آهن افزایش خواهد یافت به گونه ای که در سال 2015 جهان با 150میلیون تن سنگ آهن مازاد مواجه می شود.
وی خاطر نشان کرد: طبق گزارش های انجمن جهانی فولاد در سال های آینده، نرخ جهانی این ماده معدنی رشد قابل توجهی نخواهد داشت.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :