روان سازی آیین نامه ها منجر به سرمایه گذاری خارجی می شود

۰۹ آذر ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۷ کد : ۲۲۰۱۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۷۶
آیین نامه های اجرایی بخش معدن، برای حضور سرمایه گذاران خارجی باید روان سازی شود....
محمد رضا بهرامن، نایب رئیس خانه معدن ایران، با بیان این مطلب اظهار داشت: علاوه بر بازدارندگی موضوع تحریم و مشکلات ناشی از آن نظیر انتقال پول برای سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی، پیچیدگی آیین نامه های اجرایی قانون معادن نیز این روند را نیز تشدید کرده است.
وی ادامه داد: سرمایه گذار داخلی یا خارجی در بخش معدن، با توجه به حجم سرمایه، برای آینده ی خود استراتژی تعیین کرده و برنامه ریزی می کند و برای این کار، نیازمند وجود آیین نامه های شفاف و روان، به ویژه در حوزه ی اکتشاف، نقش مالکیت معادن و حقوق مالکانه است که بدون شک این مسأله، می تواند در جذب سرمایه گذار تأثیر گذار باشد.
نایب رئیس خانه ی معدن ایران با اشاره به «ضرورت تأمین امنیت سرمایه گذاری» به عنوان یکی دیگر از اصول مهم برای جذب سرمایه گذار در بخش معدن و صنایع معدنی، تصریح کرد: از آنجا که معادن اغلب در مناطق محروم و دور افتاده قرار دارند، دولت باید این مناطق را از نظر زیرساختی نظیر آب، برق، جاده و غیره تجهیز کند.
وی ادامه داد: در این صورت است که سرمایه گذار انگیزه پیدا کرده و با خاطری آسوده، اقدام به برنامه ریزی دراز مدت در این حوزه خواهد کرد.
بهرامن اضافه کرد: حضور سرمایه گذار خارجی در بخش معدن کشور، تنها محدود به مزایای مادی نیست، زیرا با ورود شرکت های سرمایه گذار توانمند بین المللی، تکنولوژی و ماشین آلات مدرن برای احداث کارخانه ها وارد می شود.
وی خاطر نشان کرد: افزون بر این، همراه با ورود سرمایه گذار خارجی، سهم بازار آنها هم در اختیار ما قرار می گیرد و بازارهای بین المللی برای مصرف محصولات تولید داخل نیز شکل خواهد گرفت.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :