همایش تخصصی علوم‌زمین و غارشناسی برگزار می‌شود

۱۱ آذر ۱۳۹۲ | ۱۴:۳۰ کد : ۲۲۰۱۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۷۸
همایش تخصصی علوم‌زمین و غارشناسی همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین...
همایش تخصصی علوم‌زمین و غارشناسی همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر فریبرز قریب از برگزاری همایش علوم‌زمین و غارشناسی در همدان به عنوان یکی از رویکردهای سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خبر داد و گفت: وجود مراکز دانشگاهی معتبر و دپارتمان زمین‌شناسی در دانشگاه بوعلی‌سینا، جاذبه‌های باستانی و تاریخی همدان به عنوان قدیمی‌ترین شهر ایران، دیدنی‌های طبیعی و گردشگری، وجود غار علیصدر به عنوان اولین غار آبی و توریستی ایران ما را بر آن داشت تا در آستانه برگزاری سی و دومین گردهمایی و اولین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین، پیشنهاد برگزاری همایش علوم زمین و غارشناسی را در همدان ارائه کنیم.
وی با بیان اینکه از همدان به عنوان شهری کهن و باستانی و از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و از کهن‌ترین شهرهای جهان یاد کرد و گفت: غار علیصدر یکی از شگفتنی‌های زیبای زمین‌شناسی دیدنی و استثنایی ایران و جهان است که همه ساله خیل عظیمی از گردشگران و دوست‌داران طبیعت را به سوی خود می‌کشد.
این استاد دانشگاه، ضمن تقدیر از شرکت سیاحتی علیصدر، فرمانداری، استانداری، شهرداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان میراث فرهنگی استان همدان به عنوان همکاران و حامیان برگزاری همایش تخصصی علوم‌زمین و غارشناسی، از مهندس عباس توسلی معاون پژوهشی فدراسیون کوهنوردی و غارشناسی و دبیر اجرایی این همایش نیز تشکر به عمل آورد.
گفتنی‌ست، زیرمحورهای همایش علوم‌زمین و غارشناسی؛ کاربرد ژئوفیزیک در اکتشاف غارها، سازندهای کارستی در ایران ، کاربردGIS و RS  در اکتشاف سازندهای کارستی، اهمیت زمین‌شناسی مهندسی غارها، پدیده‌های کارستی در ایران و جهان، گردشگری، غارنوردی، مطالعات زیست‌محیطی و حفاظت از غارها، اکولوژی و زیست‌شناسی غارها، شناخت اکوسیستم‌های کارستی، امداد و نجات در غار، مدیریت و بهره‌برداری از غارها، نقشه‌برداری غارها، پزشکی غار، دیرین‌شناسی غارهای باستانی، غواصی در غار، عکاسی در غار عنوان شده است.
شایان ذکر است همایش علوم‌زمین و غارشناسی 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری در دانشکده علوم‌‌پایه دانشگاه بوعلی سینای همدان میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود.
یادآور می‌شود، سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردهای گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌زمین از سرتاسر دنیا و به طور همزمان در تهران  و 13 مرکز استانی از 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش تخصصی علوم‌زمین و غارشناسی در همدان به آدرس http://cave.conference.gsi.ir
 مراجعه نمایند.خبر مرضیه کاظمی

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :