همایش علوم‌زمین و آب در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب کشور

۱۶ آذر ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۷ کد : ۲۲۰۳۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۱۴
همایش علوم‌زمین و آب در استان فارس همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین...
همایش علوم‌زمین و آب در استان فارس همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب کشور از برگزاری همایش علوم‌زمین و آب در استان فارس همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین درگرایش‌های مختلف به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد.
مهندس طهمورث یوسفی افزود: با برگزاری موفقیت‌آمیز 31 دوره گردهمایی سالیانه علوم‌زمین با حضور اندیشمندان، پژوهشگران و علاقه‌مندان عرصه زمین‌شناسی، مخاطرات زمین‌شناختی و اکتشافات معدنی توسط  سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین 27 تا 30 بهمن ماه برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در این ارتباط اهمیت کاربردی شدن فعالیت‌های پژوهشی به ویژه در علوم بین رشته‌ای، ایجاد زمینه‌های مناسب در بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه علوم‌زمین، ارتقای سطح بهره‌وری بخش خصوصی و تنوع و پراکندگی مواد معدنی در گستره پهناور ایران زمین سازمان را بر آن داشته تا این دوره از گردهمایی علوم زمین را با رویکرد تخصصی و در سطح بین‌المللی (تحت عنوان سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین) برگزار کند.
رئیس مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب کشور (مرکز شیراز) از زمین به عنوان خاستگاه منابع آب‌های زیرزمینی یاد کرد و افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با برگزاری گردهمایی یاد شده فضایی مناسب جهت ارتباط نزدیک متولیان این امر و تبادل نظر متخصصان این علم را فراهم کرده تا قدمی موثر در ارائه راهکارهای مدیریتی به منظور توسعه پایدار و بر طرف کردن مشکلات کشور داشته باشد.
به گفته یوسفی انتخاب موضوعات بین رشته‌ای و کاربردی در سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین با توجه به شرایط زمین شناسی، معدنی و اقلیمی استان‌های کشور بوده، خاطرنشان کرد: رویکرد علوم زمین و آب در جنوب کشور در شیراز با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی ایران و قرار گرفتن کشور در منطقه خشک و نیمه خشک بسیار مورد توجه خواهد بود.
شایان ذکر است، سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردهای گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌زمین از سرتاسر دنیا و به طور همزمان در تهران  و 13 مرکز استانی از 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش تخصصی علوم‌زمین و آب در استان فارس به آدرس   http://hg.conference.gsi.ir  مراجعه نمایند.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :