دولت استفاده از نخبگان و صاحبنظران را پیگیری می‌کند

۱۹ آذر ۱۳۹۲ | ۲۰:۲۴ کد : ۲۲۰۳۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۴۹
در مراسم افتتاح اولین کنفرانس ملی مهندسی اکتشاف منابع زیر زمینی در دانشگاه شاهرود...

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: دولت یازدهم استفاده از نخبگان وصاحبنظران را پیگیری می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا از شاهرود، محمدتقی کره‌ای روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح اولین کنفرانس ملی مهندسی اکتشاف منابع زیرزمینی در دانشگاه شاهرود افزود: دولت استفاده از نظرات نخبگان در بخش‌های دانشگاهی و اجرایی برای توسعه و پیشرفت در کلیه امور را در اولویت های خود قرار داده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در یکصد روز اول دولت برنامه‌ریزی‌های خوبی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه به طوری طبیعی یکصد روز اول دولت، بیشتر صرف مستقرشدن نیروها می شود، گفت: با توجه به شرایط خاص کنونی باز هم به خواست خدا توانسته‌ایم در این مدت با برنامه پیش برویم.

کره‌ای گفت: در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سعی شده شورای مشورتی و جلسات خوبی برگزار شود تا شاهد یک جهش در بخش‌های مختلف باشیم.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام کرد: در یکصد روز اول استقرار دولت یازدهم سعی شده موانع سریعا شناسایی شود و آثار آن را هم در صدور گواهینامه‌های اکتشاف می‌توان مشاهده کرد.

وی بیان کرد: در بحث منابع باید به سوی منابع غیردولتی رفت همانطور که در بحث نفت و پتروشیمی نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این سازمان قصد دارد بسترسازی مناسبی برای استفاده از نخبگان دانشگاهی را اجرایی کند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بسترسازی لازم برای برگزاری سی و دومین گردهمایی علوم زمین به صورت بین‌المللی فراهم شود.

کره‌ای افزود: این گردهمایی با هدف استفاده از نخبگان بین‌المللی و برای تلطیف فضای بین‌المللی برای دولت یازدهم برگزار می‌شود

وی تاکید کرد: در اهداف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ، رویکرد توسعه در سراسر کشور دنبال می‌شود و در این مسیر، 12نقطه در کشور در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ادامه داد: به عنوان مثال بحث علوم آب و زمین به شیراز واگذار شده که وزارت نیرو متولی آن است و وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بخش‌های خصوصی و دانشگاهی در این امر، کنار آنها هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ظرفیت‌های معدنی هر استان شناسایی ونقشه راه آنها تعیین می‌شود.
گفتنی‌ست، اولین کنفرانس ملی مهندسی اکتشاف منابع زیر زمینی 19و20 آذر جاری با شرکت صاحبنظران وکارشناسان این رشته در دانشگاه شاهرود برگزار شده است.

همچنین در حاشیه و همزمان با برگزاری این کنفرانس ملی دو برنامه اجرا خواهد شد، چهارمین آیین تجلیل از پیشکسوت مهندسی معدن کشور دکتر محمود احمد‌زاده هروی نخستین وزیر صنایع و معادن در جمهوری اسلامی و استاد بازنشسته دانشکده فنی دانشگاه تهران با حضور مسوولان کشوری برگزار خواهد شد.

نمایشگاهی با 24 غرفه از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی شرکت‌ها و موسسات سراسر کشور در زمینه اکتشاف منابع زیرزمینی معدنی و فروش سنگ های قیمتی و تزئینی از دیگر برنامه‌های این کنفرانس است .

کلید واژه ها: سمنان


نظر شما :