معرفی پژوهشگر برتر وزارت صنعت، معدن و تجارت

۲۵ آذر ۱۳۹۲ | ۱۹:۳۵ کد : ۲۲۰۴۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۰۵
دکتر راضیه لک به عنوان پژوهشگر برتر وزارت صنعت، معدن و تجارت از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...
دکتر راضیه لک به عنوان پژوهشگر برتر وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهاردهین جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 1392 از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری انتخاب و معرفی شد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر راضیه لک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم‌زمین این سازمان، همراه با جمعی از پژوهشگران، فناوران، مدیران و موسسات پژوهشی برتر کشور در سومین روز از هفته پژوهش با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و جمعی از مسوولان این وزارتخانه در سالن اجلاس سران معرفی و تجلیل شدند.
در ابتدای این جشنواره که صبح امروز کار خود را در سالن اجلاس سران آغاز کرد، حاضران میزبان سخنرانی دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان و همچنین دکتر فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری و رئیس ستاد هفته ملی پژوهش و فناوری درباره اهمیت پژوهش و فناوری و برنامه‌های دولت تدبیر و امید به منظور ارتقای جایگاه پژوهش در کشورمان بودند.
گفتنی‌ست، دکتر راضیه لک دارای مدرک PhDدر رشته زمین‌شناسی گرایش رسوب‌شناسی از دانشگاه خوارزمی تهران، ضمن عضویت در هیات علمی پژوهشکده علوم‌زمین، در سمت مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز مشغول به خدمت است.
کسب عنوان پژوهشگر نمونه تحصیلات تکمیلی سال 1386 دانشگاه خوارزمی، عضو هیات موسس انجمن رسوب‌شناسی و انجمن کواترنری، دبیر علمی بیش از 10 همایش علمی و پژوهشی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و دیگر مراکز علمی و تحقیاتی کشور و تدوین سرفصل رشته زمین‌شناسی دریایی در کمیته علوم‌ دریایی وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری در کارنامه علمی و پژوهشی این پژوهشگر به چشم می‌خورد.
همچنین دکتر راضیه لک تاکنون موفق به تالیف 3 کتاب در حوزه زمین‌شناسی تحت عنوان‌های زمین‌شناسی دریایی خلیج‌فارس، اطلس سنگ‌های رسوبی تخریبی و Persian Gulf Resent Sedimentsشده و انتشار بیش از 50 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی داخلی و خارجی و همچنین بیش از 200 مقاله ارائه شده در کنگره‌ها و همایش‌های داخلی و خارجی نیز جزو افتخارات برجسته این بانوی زمین‌شناس کشور است.
لازم به ذکر است پژوهش‌های انجام شده به همت این پژوهشگر همگی کاربردی و پیرامون مسائل و مشکلات روز کشور از جمله موضوعات دریایی، دریاچه‌ای (ارومیه‌ای) و آلودگی‌های زیست‌محیطی (ریزگردها) است.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :