حضور بخش پژوهش علوم‌زمین کشور در جشنواره دستاوردهای پژوهش و فناوری

۲۵ آذر ۱۳۹۲ | ۱۹:۴۷ کد : ۲۲۰۴۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۸۵
بخش پژوهش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری...

بخش پژوهش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری حضور یافت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیر پژوهش، تحقیقات و فناوری این سازمان از ارائه دستاوردهای پژوهش و فناوری سازمان متبوع خود در چهاردهمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خبر داد و گفت: جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری هر سال آذر ماه به منظور ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی کشور برگزار می‌شود که امسال نیز با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال برگزاری است.

دکتر مریم‌ناز بهرام‌منش یادآور شد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با حضور در نمایشگاه جنبی این جشنواره فعالیت‌ها و عملکرد پژوهشی و فناوری خود در بخش علوم‌زمین را در معرض دید همگان قرار داده است.

وی با بیان اینکه بخش پژوهش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از ابتدای امسال فعالیت خود را آغاز کرد، خاطرنشان کرد: نمایندگانی از معاونت‌ها، مدیریت‌ها و بخش‌های مختلف سازمان در شورای پژوهش حضور دارند که بر همین اساس پروژه‌ها و طرح‌هایی که از ابتدای امسال انجام شده‌اند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

به گفته مدیر پژوهش، تحقیقات و فناوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور 62 طرح پژوهشی دریافت شد که 35 طرح به تصویب رسید.

این مقام مسئول، با اشاره به اینکه همکاری‌ها با مراکز و موسسات تحقیقاتی بین‌المللی نیز در دستور کار مدیریت پژوهش سازمان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قرار دارد، تصریح کرد: طرح‌های بین‌المللی این سازمان با دانشگاه‌های معتبر خارجی از جمله میلان 1 و 2، گنت بلژیک، انستیتو تحقیقاتی دانشگاه پکن چین، پاریس در حال انجام است و تا سال 2016 ادامه دارد.

وی در ادامه عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در بخش پژوهشی مثبت ارزیابی کرد و گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان سازمان پژوهشی برتر انتخاب و معرفی شده است.

بهرام منش، در پایان ضمن تقدیر از همکاران شورای پژوهش خانم‌ها دکتر لک، دکتر رحیمی، مهندس پورنوربخش و آقایان دکتر علی‌محمدیان، دکتر متولی و دکتر اکبرپور جهت همکاری یک ساله اخیر با بخش پژوهش از قدردانی بخش آموزش سازمان از مجریانی که با ارائه طرح‌های پژوهشی خود در سال 92 باعث پربارتر شدن کارنامه این بخش شدند، خبر داد.

خبر مرضیه کاظمی

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :