نخستین همایش علوم زمین و نقش معدن و صنایع معدنی در توسعه اقتصادی گیلان

۳۰ آذر ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۲۰۵۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۸۰
کشور نخستین همایش علوم زمین و نقش معدن و صنایع معدنی در توسعه اقتصادی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نخستین همایش علوم زمین و نقش معدن و صنایع معدنی در توسعه اقتصادی گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان آغاز به کار کرد.

این همایش که به مدت دو روز برگزار می‌شود موضوع های زمین‌شناسی اقتصادی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی و پزشکی، توسعه پایدار در استان، ژئوتوریسم گیلان، اکتشاف، استخراج، فرآوری در معادن، توسعه بخش معدن و صنایع معدنی را در دستور کار خود دارد.

بر اساس این گزارش، 60 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده  که 13 مقاله به صورت سخنرانی و 12 مقاله به صورت پوستر در این همایش ارائه شدند.

از سویی مدیریت منابع و ارتقای بهره‌وری در معادن و صنایع وابسته مزیت‌های سرمایه‌گذاری در معادن گیلان و مخاطرات زمین و مدیریت بحران از دیگر محورهای مورد بحث در همایش علوم زمین و نقش معدن و صنایع معدنی در توسعه اقتصادی گیلان است.

این همایش با مشارکت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، سازمان نظام مهندسی معدن استان و مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان برگزار شده است.

گفتنی‌ست در حاشیه این همایش دوروزه نمایشگاهی از دستاوردهای مرتبط با مسائل با علوم زمین نیز برپاست که سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با ارائه خدمات فنی، مهندسی و آموزشی خود میزبان علاقه‌مندان این عرصه است.کلید واژه ها: گیلان


نظر شما :