همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها در تهران برگزار می‌شود

۰۷ دی ۱۳۹۲ | ۱۲:۲۷ کد : ۲۲۰۷۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۴
به منظور شناخت نقاط قوت و فرصت‌های داخلی و خارجی جهت دستیابی به چشم‌انداز مناسب در هنر و صنعت جواهر همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها...
به منظور شناخت نقاط قوت و فرصت­های داخلی و خارجی جهت دستیابی به چشم‌­انداز مناسب در هنر و صنعت جواهر همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها  27 تا 30 بهمن در تهران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس فریده باقری از برگزاری همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها همزمان با سی‌ و دومین گردهمایی علوم‌زمین و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین خبر داد و گفت: دنیای گوهرها، دنیایی مملو از سنگ‌های قیمتی ارزشمندی است که نیاز به شرایط خاص زمین‌شناسی برای به وجود دارند و به خاطر کمیابی در طبیعت خواستار فراوان دارند.
دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها درباره اهمیت گوهرها خاطرنشان کرد: اهمیت گوهرها در اشتغال و رونق اقتصادی بر کسی پوشیده نیست که با توجه به جوان بودن این صنعت در ایران، حمایت بخش‌های دولتی و خصوصی در آموزش نظری و عملی، فعالیت‌های مطالعاتی، اکتشافی و بازرگانی و تعیین استراتژی راهبردی مناسب در برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلندمدت بسیار ضروری است.
وی یادآور شد: در این راستا نخستین همایش بین‌المللی گوهرها با حضور استادان و متخصصان داخلی و خارجی در تاریخ 27 لغایت 30 بهمن ماه سال جاری در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور  برگزار خواهد شد.
خانم باقری، از طرح پرسش‌هایی برای شرکت‌کنندگان در نخستین همایش بین‌المللی گوهرها خبر داد و افزود: کمک‌های زیربنایی علم زمین‌شناسی به دانش گوهرشناسی و بررسی جایگاه فعلی ایران در چرخه گوهر جزو مهم‌ترین پرسش‌های مطرح شده در این نشست خواهد بود.
به گفته دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها بررسی خاستگاه زمین‌شناسی و روش‌های اکتشافی معدنی گوهرها، پتانسیل گوهرها در ایران، خاورمیانه و سایر نقاط جهان، استراتژی اکتشاف گوهرها در ایران، روش‌های بهینه در استخراج گوهرها، گوهرشناسی و استانداردها، نقش آموزش و پژوهش گوهر در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاهی، تکنولوژی های پیشرفته تراش گوهرها،  نقش مشاغل خانگی در هنر و صنعت گوهر ، ظرفیت‌های هنر و تجارت و کارآفرینی در گوهرها بخشی از محورهای این نشست خواهند بود.
خانم باقری، استفاده از نقطه‌نظرات کاربردی کلیه متخصصان داخلی و خارجی جهت رفع موانع و حرکت مستمر و کارآمد در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده به عنوان سیاست­های اجرایی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها یاد کرد.
این کارشناس درباره اهداف برگزاری این نشست خاطرنشان کرد: شناخت بهتر نقاط قوت داخلی و فرصت­های خارجی جهت رفع ضعف­های داخلی و تهدیدات خارجی به منظور رسیدن به چشم­انداز تعیین شده در هنر- صنعت جواهر مهم‌ترین اهداف ما در برگزاری همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها خواهد بود.

شایان ذکر است،
سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم‌زمین با رویکردهای گسترده و به منظور فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم‌زمین و با حضور اندیشمندان و محققان عرصه علوم‌زمین از سرتاسر دنیا و به طور همزمان در تهران  و 13 مرکز استانی از 27 الی 30 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره
همایش تخصصی همایش بین‌المللی تخصصی گوهرها در تهران به آدرس gem.conference.gsi.irمراجعه نمایند.


خبر مرضیه کاظمی

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :