ایمیدرو با کمک زمین شناسی 200 هزار کیلومتر مربع طرح اکتشافی خواهد داشت

۰۶ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۱:۴۶ کد : ۲۲۱۰۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۶۹
ر خواست جدید برای اکتشافات پذیرفته و پروانه ی جدید اکتشافی برای اشخاص زده می شود، به....
مهدی کرباسیان، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، در زمینه ی ذخایر معدنی گفت: پیش بینی ما در مورد ذخایر معدنی 700 میلیارد دلار، که این عدد ناقصی است.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی 200 هزار کیلومتر مربع طرح اکتشافی که ایمیدرو دارد با کمک سازمان زمین شناسی مطمئن هستیم که این ذخایر معدنی کشور ما از افغانستان که هزار میلیارد دلار است، جلوتر خواهد زد.

**درخواست جدید اکتشاف در دولت یازدهم
کشاورز، مدیر کل دفتر اکتشافات، درباره ی اینکه در خواست جدید در زمینه ی اکتشاف نمی پذیرفته ایم، افزود: با تغییر سیاست های معاونت و دولت جدید از آبان رسما درخواست های اکتشافی آزاد شد و از همه ی استان ها درخواست اکتشافی جدید ثبت شده است.
وی عنوان کرد: در سه ماه گذشته بالغ بر 3 هزار پروانه ی جدید اکتشافی داشته ایم و بالغ بر هزار پروانه ی اکتشافی جدید صادر کرده ایم.
کشاورز در زمینه ی اینکه بخش خصوصی برای اکتشافات رغبت پیدا کرده است، اظهار داشت: طی 9 ماه گذشته بالغ بر 50 در صد اکتشافات فلزی بوده است و متقاضی در این زمینه هم بسیار خوب بوده است.

**رسیدگی به کارگران معادن زغال سنگ
سیف ا... امیری، معاون مدیر کل نظارت معادن ایمیدرو، در مورد اینکه کارگران معدن با مشکل ریه مواجه هستند، چه برنامه ریزی در این زمینه شده است، گفت: تمام کارگران معدن بیمه هستند و خدمات از طریق بیمه به آنها ارائه می شود.
وی ادامه داد: بیشترین بودجه را برای ایمنی کارگران در بخش زغال سنگ گذاشته ایم و بهترین تجهیزات ایمنی برای آنها خریداری شده است که با مشکلاتی مواجه نشوند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :