افزایش محدوده منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۳:۱۱ کد : ۲۲۱۱۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۰۱
با تصویب شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه ی اقتصادی، 2500 هکتار به....
مصوبه ی یادشده در نشست اخیر شورای مناطق آزاد و ویژه ی اقتصادی که با حضور اعضای این شورا و به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، به تصویب رسید.
مصوبه ی مورد اشاره اوایل بهمن ماه جاری به تأیید رئیس جمهور رسیده و از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، به دبیرخانه ی شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه ی اقتصادی ابلاغ شده است.
معاون وزیر و رئیس هیأت عامل ایمیدرو در این زمینه گفت: با افزایش 2500هکتاری به محدوده ی منطقه ی ویژه ی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و حضور فعال سرمایه گذاران شاهد رشد و توسعه ی بیش از پیش در این منطقه خواهیم بود.
مهدی کرباسیان اظهار امیدواری کرد با زیرساخت هایی که بتدریج در منطقه ی یادشده فراهم می شود، میزان سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در این منطقه افزایش یابد.
وی ادامه داد: منطقه ی ویژه ی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس برای اجرای طرح های جدید فولادی، صنعت آلومینیوم و بسیاری از صنایع مهم کشور به لحاظ موقعیت راهبردی مزیت های بیشتری از دیگر مناطق دارد.
به گفته ی کرباسیان در حال حاضر نیز طرح فولاد هرمزگان با ظرفیت سالانه یک میلیون و 500 هزار تن که تا پایان برنامه ی پنجم به سه میلیون تن می رسد و آلومینیوم هرمزآل با ظرفیت 147 هزار تن در منطقه ی ویژه ی اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در حال تولید هستند. به تازگی نیز قرارداد ساخت نیروگاه 500 مگاواتی در این منطقه بین ایمیدرو و بخش خصوصی به امضا رسیده است.
منطقه ی ویژه ی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در مقایسه با دیگر مناطق ویژه ی اقتصادی دارای مزیت‌های منحصر به فردی، از جمله دسترسی به پالایشگاه گاز، آبراه‌های بین المللی، فرودگاه و شاهراه های بزرگ زمینی دارد و بزرگترین اسکله ی کانتینری کشور نیز در کنار آن قرار گرفته است.

کلید واژه ها: هرمزگان


نظر شما :