دعوت شبکه دانشمندان جوان زمین از محققان ایران

۲۸ بهمن ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۷ کد : ۲۲۱۳۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۶
رییس شبکه دانشمندان جوان زمین از جوانان ایرانی برای عضویت در شبکه دعوت...

رییس شبکه دانشمندان جوان زمین (YES) با اشاره به عضویت سه هزار و 500 جوان از 144 کشور جهان در شبکه از جوانان ایرانی برای عضویت در شبکه دعوت کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دکتر منگ وانگ که در افتتاحیه سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سخن می‌گفت خاطرنشان کرد: این شبکه‌ در سال 2008 برای ترویج علوم زمین بین جوانان تشکیل شده و تا سال 2014 بالغ بر 49 کمیته ملی در کشورهای مختلف راه‌اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات YES در سطح بین‌المللی، پروژه جوانان IGCP (برنامه بین‌المللی علوم زمین)، چاپ بولتن، دیتابیس باز و رایگان فسیل‌ها و برگزاری کنگره دانشمندان جوان است و در سطح منطقه‌ا‌یی نیز برنامه آموزش زمین‌شناسی در آفریقا، گفتمان علوم‌زمین در اتحادیه اروپا، پروژه‌های مشترک در زمینه ژئوپارک‌و... در آسیا و گفتمان بین چین و ایتالیا در زمینه علوم زمین برگزار شده است.

وی درباره برنامه‌های شبکه در خاورمیانه و ایران گفت: با وجود منابع عظیم معدنی در خاورمیانه، علوم زمین در برخی کشورهای فقیر و در حال توسعه منطقه، پیشرفت چندانی نداشته که در تلاشیم زمینه همکاری و فعالیت جوانان در علوم زمین را فراهم کنیم و علاقه‌مند هستیم با دانشمندان جوان ایران در علوم زمین همکاری داشته باشیم.

دکتر وانگ اولین برنامه شبکه در خاورمیانه را برنامه 5 تا 10 ساله «زمین‌شناسی در جاده ابریشم» عنوان کرد که کشورهای مختلف از مصر تا چین را شامل می‌شود که در این برنامه به منابع معدنی، تحقیقات میراث زمین و آموزش زمین‌شناسی توجه ویژه می‌شود.

رییس شبکه دانشمندان جوان زمین خاطرنشان کرد: سومین کنگره دانشمندان جوان علوم زمین، هفتم تا چهاردهم آگوست در دارالسلام تانزانیا برگزار می‌شود که از دانشمندان جوان ایرانی برای شرکت در کنگره دعوت می‌کنم.


 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :