تاکید ایران و چین به توسعه همکاری‌های جدید در بخش علوم‌زمین

۲۰ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۱ کد : ۲۲۱۸۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۶۳
معاون سازمان زمین‌شناسی جیانگ‌سی چین و هیات همراه وی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون سازمان زمین‌شناسی جیانگ‌سی چین و هیات همراه وی و همچنین جمعی از نمایندگان بخش خصوصی به منظور پیگیری مفاد تفاهم‌نامه‌های پیشین میان دو طرف و از سرگیری مناسبات دو طرف در زمینه‌های جدید علوم‌زمین و به ویژه فرآوری و اکتشاف مواد معدنی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران بازدید کردند.

بر همین اساس مهندس محمدتقی کره‌ای رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ضمن اشاره به مفاد تفاهم‌نامه‌ سازمان متبوع وی با آکادمی علوم‌زمین پکن یادآور شد: بر اساس این تفاهم‌نامه  80 دستگاه پیش‌نشانگر زمینلرزه در دریا و خشکی برای پیش‌بینی زمینلرزه در ایران با همکاری کارشناسان چینی نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس توافق سران دو کشور از منابع و سرمایه‌های دو کشور برای توسعه صنایع‌معدنی، معادن و صنایع‌غذایی‌و...هر دو طرف بهره‌برداری خواهد شد، افزود: موارد همکاری گسترده‌ای میان دو کشور در بخش علوم‌زمین وجود دارد که امیدواریم بتوانیم این مناسبات را در همه بخش‌ها توسعه و گسترش دهیم.

در همین حال معاون سازمان زمین‌شناسی جیانگ‌سی چین نیز برای توسعه و تعمیق مناسبات دوطرف در بخش علوم‌زمین اعلام آمادگی کرد و خاطرنشان کرد: نتایج همکاری‌های گذشته دو طرف را بسیار مثبت ارزیابی کرد. قراردادهای امضا شده گذشته را برای توسعه فعالیت‌های دوطرف در بخش زمین‌شناسی مثبت ارزیابی کرد و آمادگی کشور متبوع خود را برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن ایران اعلام کرد.

گفتنی‌ست هیات چینی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران به منظور بازدید از سازمان زمین‌شناسی جیانگ‌سی و معادن کشور چین دعوت رسمی به‌عمل آوردند.

یادآور می‌شود چندی پیش تفاهم‌نامه همکاری‌های زمین‌شناسی و اکتشافی به منظور تحکیم و تعمیق مناسبات دوجانبه، میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و سازمان زمین‌شناسی ایالت جیانگسی چین امضا شده بود.

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :