اعلام برنامه‌های سازمان زمین‌شناسی کشور برای گسترش فعالیت‌های اکتشافی

۲۳ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۰ کد : ۲۲۱۸۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۵۸
برنامه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای گسترش فعالیت‌های اکتشافی با حضور رئیس‌جمهور اعلام شد
در دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی، با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی برنامه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای گسترش فعالیت‌های اکتشافی مطرح شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه، مهندس نعمت‌زاده  ضمن ارائه گزارشی از وضعیت معادن و صنایع معدنی کشور، اقدامات انجام شده در خصوص رفع تبعیض و محدودیت‌ها و گسترش زمینۀ حضور بخش خصوصی در اکتشاف و بهره‌برداری معادن را تشریح کرد.

همچنین در این نشست، محمدتقی کره‌ای رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، برنامه‌های این سازمان برای گسترش فعالیت‌های اکتشافی در مناطق مختلف کشور را ارائه کرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی نیز، سیاست‌های این وزارتخانه برای تشویق سرمایه‌گذاری و حمایت از افزایش تولیدات معدنی و تکمیل چرخه ارزش افزوده در این بخش را برشمرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه با تأکید بر ضرورت استفاده از فناوری‌های پیشرفته علمی برای اکتشافات معدنی و زمینه‌سازی برای فعالتر شدن حضور مولد مردم، ظرفیت اشتغالزائی این بخش را پراهمیت دانست و با توجه به ذخائر غنی معدنی در استان‌های کمتر توسعه‌یافته از جمله مناطق شرق کشور و فعال‌سازی معادن و صنایع معدنی در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را یکی از راه‌های مطمئن برای توسعه پایدار و ایجاد فرصت‌های شغلی در جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و دستورات لازم برای تسریع در مطالعات و تسهیل مقررات مربوطه را صادر کرد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :