نمایشگاه نقش آفرینی در توسعه پایدار با تکیه بر اقتصاد مقاومتی

۳۰ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۵ کد : ۲۲۱۹۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۳۴
سالن خلیج فارس نمایشگاه های بین المللی تهران صبح امروز میزبان افتتاح نمایشگاه نقش آفرینی در توسعه پایدار با تکیه بر اقتصاد مقاومتی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سالن خلیج فارس نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران صبح امروز میزبان افتتاح نمایشگاه نقش‌آفرینی در توسعه پایدار با تکیه بر اقتصاد مقاومتی بود.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری، مهندس محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، خانم سهیلا جلودارزاده مشاور وزیر در امور زنان و همچنین جمعی از نمایندگان بانوان صنعتگر، تولیدکننده، معدنکار، زنان نمونه، کارآفرین و برتر و مدیران زن دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها آغاز بکار کرد.

گفتنی‌ست این نشست با همت امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری به مناسبت آغاز  هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار در اولین روز از این هفته برگزار شد.

یادآور می‌شود، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی خود در بخش های مطالعات زمین‌شناسی، ژئومتیکس، آزمایشگاه‌ها، پژوهش و فناوری اطلاعات، مخاطرات زمین‌شناسی، زمین‌شناسی دریایی و پزشکی، ژئوفیزیک هوایی، فعالیت‌های ماهواره‌ای و تصاویر راداری، بررسی‌های اکتشافی و فعالیت‌های بانوان در بخش‌های روابط‌عمومی و بین‌الملل میزبان علاقه‌مندان خود در این نمایشگاه است.

شایان ذکر است بانوان شاغل در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور 330 نفر برآورد می‌شود که درصد بالایی از این تعداد دارای مدارک کارشناسی‌ارشد و دکتری هستند.

استفاده از توانمندی‌های بانوان در بخش صنعت، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی برگزار شد، بر نقش سازنده زنان در عرصه‌های مختلف اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ورودی 60 درصدی بانوان دانشجو باید نقش به یاد ماندنی از همت و تلاش آنان به یادگار بگذاریم.

وی با بیان اینکه بدون انباشت سرمایه توسعه حاصل نخواهد شد اظهار کرد: خدمت اقتصادی بانوان می‌تواند ما را در دستیابی به اهداف کشور یاری رساند.

مهندس نعمت‌زاده در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به حضور موثر حضرت خدیجه بانوی گرانقدر و همسر پیامبر(ص) که سرچشمه عظیم حرکت جهانی و همت زنان به شمار می‌آید، یادآور شد : زنان ما همواره باید به خاطر داشته باشند که حضور آنان در ایفای نقش‌های اقتصادی و اجتماعی حائز اهمیت خواهد بود و باید به این باور رسیده و اعتقاد کامل داشته باشند.

وی به سفر اخیر خود به همراه هیات دولت به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: در سفر اخیری که انجام شد ضمن بازدید از یکی از واحدهای صنعتی شهرستان کنارک از توابع استان سیستان و بلوچستان شاهد بودیم که این واحد صنعتی با حضور 300 بانوی موفق  به چرخه و حیات اقتصادی استان کمک می‌کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن بیان این مطلب که استفاده از فناوری‌های نو و تکنولوژی‌های بروز در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور از جایگاه مهمی بهره‌مند است تاکید کرد: با بهره‌گیری از دانش فنی دیگر کشورها باید به رشد و شکوفایی داخلی بیاندیشیم که در این راه نقش و جایگاه زنان بسیار پررنگ خواهد بود.

وی از بانوان کارآفرین، صنعتگر و توانمند خواست با تکیه بر پتانسیل‌های فکری، عملی، آموزشی و پژوهشی خود بتوانند گامی منهم در جهت این مهم بردارند.

بانوان در عرصه اقتصادی نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند

همچنین خانم سهیلا جلودارزاده مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جمع حاضر مجموعه‌ای از زنان اندیشمند، فعال و متفکری هستند که ضمن حفظ اصالت و کرامت انسانی خود سال‌هاست که در عرصه توسعه اقتصاد و تولید کمک می‌کنند.

وی گفت: بانوان عامل رشد و شکوفایی همه جوامع بوده‌اند و زنان در کنار مردان مایه آرامش و کمال خواهند بود، از این رو زنان زیباترین صحنه خلقت را به خود اختصاص داده‌اند.

جلودارزاده در ادامه با بیان اینکه نمایشگاه حاضر با حضور دستگاه‌های دولتی به عنوان خدمتگزاران حامی و همراهان بخش خصوصی، سازمان‌های غیرانتفاعی و مردم نهاد برپا شده است خاطرنشان کرد: این ارگان‌ها ما را در هرچه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه یاری رسانده است.

مشاور وزیر صنعت،معدن وتجارت  در ادامه مهمترین مشکل زنان کارآفرین و تلاشگر را در عرصه بازار دانست و گفت : بازار فروش کالا برای حضور بیشتر بانوان نیازمند حمایتهای خاصی است تا زنان بتوانند در همه جا بذر و جوانه های رشد و شکوفایی کشور را بکارند و در کنار دولت به اقتصاد کشور کمک کنند.

وی خطاب به مسئولان یادآور شد : ما به همراهی مردانی احتیاج داریم که ما را باور کنند. که در این راه وزیر صنعت، معدن و تجارت که به عنوان پدر زنان صنعتگر، معدنکار و کارآفرین شناخته می شوند به همراه همسرشان در این مدت از هیچ تلاشی برای یاری رساندن به ما دریغ نکرده اند.

مشاور وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه با بیان اینکه ما طرفدار جداشدن جامعه نیستیم افزود : ما طرفدار وصل همه بندگان خدا هستیم چرا که صلاح و آشتی و باهم کارکردن از اسماء خداوند است.

یادآور می شود، نمایشگاه توانمندیهای زنان کشور در توسعه پایدار با محوریت وزارت صنعت،معدن وتجارت و همکاری دستگاههای اجرایی برگزار شده و آخرین دستاوردها و توانمندیهای بانوان کشور در بخش های  اقتصادی،  تولیدی، اجتماعی وفرهنگی به نمایش گذاشته شده است.

سخنرانی 3 پیشکسوت نمونه زن و مراسم جشن به مناسب میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :