وزیر صنعت، معدن و تجارت مهمان نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌ها و ادارات دولتی سیستان و بلوچستان

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۸ کد : ۲۲۱۹۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۱۹
در راستای سفر جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم و هیأت وزیران به استان سیستان و بلوچستان...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای سفر جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم و هیأت وزیران به استان سیستان و بلوچستان در فروردین ماه سال جاری نمایشگاهی از فعالیت­ها و دستاوردهای سازمان‌ها و ادارات دولتی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برپا شد.

سازمان زمین­‌شناسی و اکشافات‌معدنی منطقه شرق (زاهدان) نیز در غرفه خود اقدام به نمایش و ارائه دستاوردها و گزارشهای عملکرد 10ساله خود در استان کرد.

صبح سه شنبه مورخ 26/01/93 جناب آقای مهندس نعمت‌زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت از غرفه سازمان زمین‌شناسی بازدید کرد.

در این بازدید جناب آقای مهندس برنا معاون اکتشاف و جناب آقای دکتر هزاره­ مدیرکل ارزیابی و نظارت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به تبیین و تشریح فعالیت­‌های این سازمان در استان سیستان و بلوچستان و دستاوردهای آن پرداختند.

مهندس برنا با توضیح روند فعالیت‌های اکتشافی در استان از سالیان دور تا کنون به کشف ذخیره طلای بزمان و طلایی شدن این منطقه اشاره کرد.

دکتر هزاره­ با تشریح برنامه‌­های آتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در استان سیستان و بلوچستان به روند اکتشافات سیستماتیک ژئوشیمیایی در 33برگه 1:100000 و عملیات ژئوفیزیک هوایی در جنوب استان اشاره کرد.

مهندس موسوی سرپرست مرکز زاهدان در این بازدید اعلام کرد: با توجه به اینکه نقشه‌های زمین­شناسی، پایه و اساس کلیه فعالیتهای زمین شناسی و اکتشافی می باشد و با عنایت به عدم تکمیل نقشه های زمین شناسی به مقیاس 1:100000 در استان خواستار تهیه هرچه سریعتر این نقشه ها در مناطق باقیمانده استان شد.

درپایان مقام عالی وزارت از مجموعه فعالیت‌های انجام شده ابراز خرسندی کرد و جهت بازدید از معدن مس چهل‌کوره عازم منطقه شد.

لازم به ذکر است غرفه سازمان زمین­شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شرق سه­‌شنبه شب مورخ 26/1/93 نیز مورد بازدید جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور و هیأت همراه قرار گرفت.

 


کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان


نظر شما :