همایش معدن، زمین‌شناسی و اکتشاف به مناسبت هفته معدن

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۳ کد : ۲۲۲۱۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۹
یکم تا هفتم خرداد ماه به عنوان هفته معدن نام‌گذاری شده که به همین مناسبت نخستین روز این هفته 31 اردیبهشت ماه تحت عنوان معدن، زمین‌شناسی و اکتشاف...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یکم تا هفتم خرداد ماه به عنوان هفته معدن نام‌گذاری شده که به همین مناسبت نخستین روز این هفته 31 اردیبهشت ماه تحت عنوان معدن، زمین‌شناسی و اکتشاف در سالن همایش‌ سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.

بر همین اساس، کمیته بزرگداشت هفته معدن، برنامه‌های بزرگداشت این هفته در سراسر کشور را اعلام کرد. بر پایه این گزارش و به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام مهندسی معدن، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سازمان‌های نظام مهندسی معدن استان‌ها با همکاری مراکز نمایندگی‌های سازمان زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی کشور برنامه‌های گوناگونی را برای این هفته در نظر گرفته‌اند.

در این راستا اهم این برنامه‌ها پوشش تبلیغاتی گسترده در سازمان‌ها و دانشگاه‌های مرتبط، برگزاری گردهمایی و همایش‌های استانی با حضور معدنکاران و کارشناسان، حضور هییت مدیره سازمان استان‌ها  در محل سازمان و دیدار با اعضا، ارسال پیام تبریک به اعضا، انجام بازدید گروهی از مجتمع‌های معدنی استان‌، پذیرایی از اعضا و معدنکاران در محل سازمان در طول هفته، مصاحبه با صداو سیمای مراکز استان‌ها، برگزاری نمایشگاه عکس و کارگاه آموزشی با موضوع کسب و کار معدنی و مصاحبه با رسانه‌ها و خبرگزاری‌های استانی اعلام شده است.

از سویی دکتر سعید میرزایی؛ دبیر انجمن مهندسی معدن ایران و دبیر کمیته گرامیداشت هفته معدن با بیان این مطلب گفت: از سال ۸۹ کمیته دایمی گرامیداشت هفته معدن با حضور تعدادی از تشکل‌ها و سازمان‌ها از قبیل انجمن مهندسی معدن ایران، انجمن علمی زمین‌شناسی، نظام مهندسی معدن ایران، نماینده سازمان ایمیدرو، نماینده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، خانه معدن ایران، جامعه مهندسان مشاور و جهاد دانشگاهی تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: دبیرخانه دایمی این کمیته در محل انجمن مهندسی معدن و دبیر آن، دبیر انجمن است.

دبیر کمیته گرامیداشت هفته معدن هدف از برگزاری این هفته را گرامیداشت معدن و معدنکاری در معادن کشور به عنوان خط مقدم جبهه معدنی عنوان کرد.

میرزایی از برگزاری افتتاحیه هفته معدن در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در روز ۳۱ اردیبهشت خبر داد و افزود: روز اول خرداد پنجشنبه است و به دلیل تعطیلی در این روز مراسم افتتاحیه را در روز ۳۱ اردیبهشت برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: روز دوم به نام روز معدن و اخلاق حرفه‌ای، روز سوم به نام روز معدن، محیط زیست و توسعه پایدار نام‌گذاری شده است.

دبیر کمیته گرامیداشت با بیان این مطلب که برنامه روز چهارم با عنوان معدن و صنایع معدنی در سازمان ایمیدرو و برنامه روز پنجم با عنوان معدن، آموزش و پژوهش در دانشکده معدن دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد، افزود: روز ششم به عنوان روز روز معدن و تشکل‌های معدنی و روز هفتم نیز به عنوان روز معدن و کارآفرینی و اشتغال در معادن نامگذاری شده است

.

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :