به زمین به عنوان یک خزانه نگاه نکنیم

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۵ کد : ۲۲۲۲۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۴
دبیرخانه این نشست از تشکل‌های معدنی از جمله انجمن معدن، انجمن زمین‌شناسی، جهاد دانشگاهی، ایمیدرو، خانه معدن...

به گزارش روابط‍‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر محمدمهدی سالاری‌فرد، عضو انجمن مهندسی معدن و استاد دانشگاه در مراسم افتتاحیه بزرگداشت هفته معدن که صبح امروز چهارشنبه در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز بکار کرد، با بیان اینکه امسال چهارمین سال بزرگداشت هفته معدن از اول تا 7 خرداد است، گفت: دبیرخانه این نشست از تشکل‌های معدنی از جمله انجمن معدن، انجمن زمین‌شناسی، جهاد دانشگاهی، ایمیدرو، خانه معدن‌و... تشکیل شده که امسال قرار شد این همایش به صورت غیرمتمرکز و به طور همزمان در 14 استان دیگر نیز برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید از فرصت‌های به دست آمده در بخش معدن استفاده کنیم، یادآور شد: توسعه پایدار به عنوان یک الگو در دنیا در نظر گرفته شده که این امر متکی بر زمین است.

سالاری از علوم‌زمین و معدن به عنوان یکی از متولیان اصلی ایجاد توسعه پایدار یاد کرد و گفت: بیشتر متولیان علوم زمین در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که باید به دامان مادر زمین بازگردند.

عضو انجمن مهندسی معدن، زمین را به عنوان خاستگاه همه انسان‌ها معرفی کرد و افزود: اگر در امر دستیابی به توسعه پایدار به خوبی عمل کنیم به اهداف موردنظر خود دست خواهیم یافت.

وی تصریح کرد: گاه از زمین و ذخایر معدنی به عنوان میراث زمین‌شناختی خود یاد می‌کنیم و گاه آن را به عنوان امانتی برای فرزندان خود می‌دانیم که در هر دو صورت باید به سوی ایجاد توسعه پایدار برای کشور حرکت کنیم.

سالاری با بیان اینکه به زمین به عنوان یک خزانه نگاه نکنیم، خاطرنشان کرد: همه ما از زمین برخاسته‌ایم و به زمین بازخواهیم گشت که امیدوارم در این مسیر بهترین بهره را ببریم.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :