نشست علمی مطالعه و حفاظت و پایش غارها برگزار شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۲ کد : ۲۲۲۲۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۷۰
نشست علمی-آموزشی با موضوع مطالعه، اکتشاف، حفاظت و پایش غارها همراه با نمایشگاه وسایل و تجهیزات غارشناسی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نشست علمی-آموزشی با موضوع مطالعه، اکتشاف، حفاظت و پایش غارها همراه با نمایشگاه وسایل و تجهیزات غارشناسی صبح امروز در سالن آمفی‌تاتر این سازمان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، سخنرانان ایان نشست دکتر F.Gherlizza  از اتحادیه غارشناسی ایتالیا و دکتر احمد افراسیابیان رئیس موسسه پژوهشی آب و محیط‌زیست کوثر با ارائه سخنرانی به بررسی مزایای شناخت و مطالعات غارشناسی در مطالعات منابع کارست، روش‌های اکتشاف و شناسایی غارها، شرح خدمات مطالعات غارشناسی در آب‌شناسی، اهمیت شناخت غارها در جذب توریست، تقسیم‌بندی انواع غارها، تجهیزات مورد نیاز درون غارها، هوا و محیط‌زیست غارها و حفاظت و بهره‌برداری از غارها پرداختند.

این نشست علمی یکروزه با حضور هیات کارشناسی عارنورد ایتالیایی و همچنین علاقه‌مندان و کارشناسان رشته غارنوری همراه با نمایشگاه وسایل و تجهیزات غارشناسی با همکاری بخش غارنوردی فدراسیون کوهنوری، کمیته ملی غارشناسی کشور و مرکز پژوهشی آب و محیط‌زیست کوثر در حال برگزاری است.

همچنین آقایان محمدجواد  بلورچی مدیر زمین‌شناسی و مخاطرات سازمان‌ زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و  وحید مصدری مسئول بخش غار فدراسیون کوهنوردی نیز به ارائه سخنرانی خود پرداختند.


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :