تجلیل از فعالان حوزه صنعت و معدن استان کردستان

۲۲ تیر ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۷ کد : ۲۲۲۴۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۲۷
در همایش روز ملی صنعت و معدن با حضور مسئولان ارشد استان کردستان از 23 نفر از فعالان بخش‌های مختلف صنعت و معدن...

در همایش روز ملی صنعت و معدن با حضور مسئولان ارشد استان کردستان از 23 نفر از فعالان بخش‌های مختلف صنعت و معدن با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل به‌عمل آمد.

به گزارش روابط‌‎عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در این مراسم برترین‌های حوزه معدن انتخاب و معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، نکته قابل توجه این مراسم معرفی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و کارکنان این مجموعه به عنوان نمونه‌های سال 92 در  کردستان بوده است.

بر اساس اسن گزارش، در این مراسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان مکتشف نمونه سال 92 به خاطر اکتشاف طلای میرگه نقشینه که گواهینامه کشف آن از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در شرف صدور است؛ معرفی شد.

همچنین، آقای زاهد عباسی (از کارکنان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کردستان مرکز سنندج) به عنوان طراح نمونه طرح‌های اکتشافی انتخاب شد و  آقای کامران سرشیوی بهره‌بردار نمونه معدنی، آقای علی عبدی بهره‌بردار نمونه معدنی و خانم هدی محمودی مسئول فنی نمونه معدنی نیز معرفی شدند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در این مراسم گفت: در شرایط کنونی تحول در حوزه صنعت و معدن با توجه به ظرفیت‌های موجود پایداری اقتصادی را به دنبال دارد.

محمد پورنگ افزود: دادن مشوق‌های سرمایه‌گذاری، تسهیل کارها و کاهش مالکیت سرمایه‌گذاران همگی گام‌های اساسی دولت در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران و ورود آنها به صنعت و تولید است.

وی با بیان اینکه در دولت جدید بخاطر کنترل تورم، تزریق نقدینگی کمتر صورت می‌گیرد، افزود: انتظار می‌رود با ادامه این روند در آینده نزدیک شاهد تحول چشمگیری در بخش صنعت و معدن در سراسر کشور به ویژه استان کردستان باشیم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: تغییر نگاه در خصوص فرآیند صدور مجوز و سرمایه‌گذاری ضروری است و باید در این خصوص گام‌های جدی برداشته شود.

پورنگ یادآور شد: تغییر سیاست به منظور روشن شدن اهلیت سرمایه‌گذار در سازمان اجرایی می‌شود و باید توان فنی و تخصصی و سرمایه و ایده سرمایه‌گذار به درستی مشخص باشد تا صنعت و معدن و اقتصاد متحول شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر فعالان بخش صنعت و معدن، آمادگی جهش در اقتصاد را دارند و این امر منوط به فراهم شدن بسترهای لازم است.


 

 

 

کلید واژه ها: کردستان


نظر شما :