150 هزار متر میزان حفاری سالانه معادن در کشور

۱۲ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۴ کد : ۲۲۲۵۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۰
تحول بخش معدن، نیازمند اجرای حداقل یک میلیون متر عملیات حفاری سالانه...

معاون اکتشاف سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: تحول بخش معدن، نیازمند اجرای حداقل یک میلیون متر عملیات حفاری سالانه است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس بهروز برنا با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: با توجه به سهم 3 درصدی ایران از ذخایر معدنی دنیا، برای دستیابی به استاندارد جهانی در بخش اکتشاف، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور سالانه به حداقل 500 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

وی ادامه داد: سازمان دهی بخش اکتشاف و اجرای طرح کاداستر (ثبت محدوده‌های معدنی تحت‌وب برای شفاف‌سازی و مشخص کردن داده‌ها)، از جمله ضرورت‌هاست.

معاون سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اشاره به اینکه میزان حفاری سالانه معادن در کشورحدود 150 تا 250 هزار متر است، تصریح کرد: این میزان حفاری بیشتر در بخش مس، آهن و زغال سنگ انجام می‌شود که به دلیل نیاز روزافزون صنایع نوین به مواد معدنی استراتژیک فلزی و غیرفلزی و نیز مواد معدنی هایتک، باید به این سمت پیش رویم.

وی افزود: ایجاد و توسعه واحدهای کانه‌آرایی و فرآوری موادمعدنی برای ایجاد ارزش افزوده موادمعدنی در کشور اجتناب‌ناپذیر است.

برنا خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اکتشافی موجود سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  در صورت تقویت آن تحول بخش معدن حتمی است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :