بازدید معاون برنامه‌ریزی اداره کل بودجه دانشگاه تهران

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۳ کد : ۲۲۲۵۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۲۶
معاون برنامه‌ریزی اداره کل بودجه (معاون لرزه‌نگاری کشور) دانشگاه تهران از مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی استان گیلان...

معاون برنامه‌ریزی اداره کل بودجه (معاون لرزه‌نگاری کشور) دانشگاه تهران از مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی استان گیلان بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان، مهندس بهزاد پورمحمد معاون برنامه‌ریزی اداره کل بودجه (معاون لرزه‌نگاری کشور) دانشگاه تهران و مهندس افشین عزیزی مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان به منظور آشنایی بیشتر با فعالیت‌های جاری میزبان این مجموعه بود.

بر اساس این گزارش، این مرکز با هدف تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی در قالب نقشه و گزارش، شناسایی منابع و ذخایر معدنی با استفاده از دانش فنی روز و انجام پژوهش‌های نوین و کاربردی در تمامی شاخه‌های علوم زمین در سطح استان آغاز به کار کرد، که در این مدت توانسته ارتباط نزدیک با دستگاه‌های اجرایی در قالب تفاهم‌نامه، برگزاری همایش‌های مختلف مرتبط و انجام چندین طرح‌های مختلف سازمانی به موفقیت‌های دست یابد.

گفتنی‌ست، در مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان بررسی‌هایی در زمینه زمین‌شناسی پزشکی، زمین‌شناسی کواترنری، ژئوتوریسم، مخاطرات زمین‌شناختی، اکتشاف و ایجاد بانک اطلاعاتی  انجام شده است.

در ادامه دکتر پانته‌آ گیاهچی مدیرکل این مرکز به توضیحات کلی پیرامون تشکیلات مرکز پرداخت و گفت:‌ مجموعه مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان از 11 پرسنل تشکیل شده که در حال حاضر به تهیه گزارش‌های ژئوتوریسم استان گیلان، امکان‌سنجی احیای معادن متروکه فلزی و غیرفلزی، ماندآب‌های استان گیلان و زمین‌لغزش محور آزادراه قزوین-رشت مشغول به فعالیت هستند.

در پاِیان  معاون برنامه‌ریزی اداره کل بودجه (معاون لرزه‌نگاری کشور) دانشگاه تهران ضمن تشکر و قدردانی از زحمات  مدیر و کارشناسان مرکز گفت: انجام فعالیتهای مشترک در راستای اجرای کردن طرح‌های پژوهشی، همکاری فی‌مابین مرکز لرزه‌نگاری کشور (موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران) با مرکز و گسترش فعالیت‌های کاربردی علوم زمین مِی‌تواند گام موثرِی در پیشبرد اهداف استان باشد.


کلید واژه ها: گیلان


نظر شما :