عضویت مرکز زمین‌شناسی گیلان در کمیته تخصصی SDI استان و هیات تحریریه نشریهGIS

۱۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۰ کد : ۲۲۲۶۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۷۳
ولین جلسه شورای کاربران GIS استان گیلان با شرکت کارشناسان دستگاه‌های عضو و نماینده مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، اولین جلسه شورای کاربران GIS استان گیلان با شرکت کارشناسان دستگاه‌های عضو و نماینده مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان خانم دکتر سیده ایران میرتوحیدی و عضو علی‌البدل این مرکز آقای پیام عالمی صف اول در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری گیلان تشکیل شد.

بر اساس این گزارش، سرپرست اداره کل آمار و اطلاعات استانداری گیلان آقای مهندس طیفوری مقدمه‌ای درباره ماهیت شورای کاربران GIS و اهمیت آن سخنانی ایراد کرد. سپس گزارش "روند پیشرفت پروژه ایجاد پایگاه داده مکانی شهر رشت" از سوی دبیر شورای کاربرانGIS استان گیلان خانم مهندس تقی‌زاده ارائه شد.

گفتنی‌ست، ریاست شورا با تاکید بر توانمندی‌های موجود و فعالیت‌های صورت پذیرفته در زمینه GIS در استان گیلان و در راستای دستور جلسه درباره تشکیل کمیته فصلنامه GIS استان گیلان، خواستار تلاش برای گسترش فرهنگ بهره‌گیری GIS از طریق ایجاد فصلنامه یا خبرنامه‌ای تخصصی شد و به لزوم انتشار نشریه تخصصی سیستم اطلاعات جغرافیایی در استان به منظور اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات محققان بنحوی ماندگار اشاره کرد.

این گزارش می‌افزاید، پس از تبادل و اجماع آرا از میان 39دستگاه عضو دائم، 7نفر به عنوان هیئت تحریریه انتخاب شدند که آقای عالمی صف اول در این کمیته عضویت یافت. در ادامه و در راستای تبیین خط مشی پروژهSDI  شهر رشت، کمیته‌ای تخصصی برای تدوین دستورالعمل و استانداردسازی در تسریع روند پروژه مذکور از سوی هیئت رییسه شورای کاربران GIS استان گیلان منصوب شد که مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان نیز در این کمیته حضور دارد.


کلید واژه ها: گیلان


نظر شما :