تهیه نقشه راه معدنی استان‌ها به همت سازمان زمین‌شناسی کشور

۰۱ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۴ کد : ۲۲۲۹۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۸۷
اولین گردهمایی مشترک روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور و روسای ادارات و همچنین مقام عالی‌وزارت به اتفاق معاونان...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، اولین گردهمایی مشترک روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور و روسای ادارات و همچنین مقام عالی‌وزارت به اتفاق معاونان این وزارتخانه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این گردهمایی معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت به بیان دیدگاه‌ها و سیاست‌های حوزه کاری خود پرداختند و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه پیش‌نویس اولیه طرح نقشه راه معدنی استان‌ها خبر داد.

مهندس محمدتقی کره‌ای، ضمن اشاره به ذخایر کشور و درصد نوع مواد معدنی مانند فلزات گفت: هم اکنون 10 درصد از ذخایر کشف شده کشور فلزی هستند در حالیکه 29 درصد مصارف از همین نوع ماده معدنی است که در آینده نزدیک نیاز به مواد اولیه و در نتیجه نیاز به اکتشافات جدید دارد.

در ادامه رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به پیش‌نویس اولیه طرح نقشه راه معدنی استانها اشاره کرد و افزود: این بار فراتر از حوزه معدن مطالعه شده و به بخش آب، انرژی و کشاورزی در توسعه کشور نیز توجه شده و قرار است به زودی پس از تایید مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت نهایی و به بهره‌برداری برسد.

کره‌ای، در ادامه به بیان سیاست‌های سازمان متبوع خود پرداخت و مراحل اولیه اکتشاف مانند پی‌جویی و شناسایی را به عنوان وظایف حاکمیتی دولت یاد کرد و از واگذاری مطالعات نیمه‌تفصیلی اکتشاف به تعاونی‌ها و بخش خصوصی خبر داد.

گفتنی‌ست، در حاشیه این گردهمایی مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه کردستان دستاوردهای خود و سازمان تهران را در نمایشگاهی در معرض دید عموم گذاشته بود.

همچنین مقام‌عالی وزارت به همراه آقای مهندس کرهای و دکتر سرقینی از معادن آهن شهرک مربوط به شرکت فولاد صبانور و کیمیا معادن بازدید کردند و از مراحل ساخت کارخانه کنسانتره و گندله بازدید کردند.


کلید واژه ها: کردستان


نظر شما :