آخرین برگ از هجدهمین همایش انجمن زمین شناسی ورق خورد

۰۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۷ کد : ۲۲۳۰۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۷۲
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، عصر روز پنج شنبه چهارم دی‌ماه، در مراسم اختتامیه هجدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی..

اختتامیه هجدهمین انجمن زمین‌شناسی درحالی آغاز شد که جمعیت حاضر در سالن، اعم از اساتید، دانشجویان و زمین‌شناسان، با حضور همسر و فرزندان زنده‌یاد دکترعبدالمجید یعقوب‌پور،  یاد و خاطره‌ی این  زمین‌شناس فقید را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، عصر روز پنج شنبه چهارم دی‌ماه، در مراسم اختتامیه هجدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی، محمدرضا نیکودل دبیر این همایش، گزارش کوتاهی درخصوص تعداد مقالات دریافتی این همایش ارائه کرد. بنا به گفته‌ی نکودل، از مجموع 300 مقاله‌ی دریافتی، 80  مقاله جهت سخنرانی و 160 مقاله به صورت پوستر پذیرفته شدند.

سروش مدبری، رییس انجمن زمین‌شناسی نیز در سخنانی کوتاه از دبیرخانه هجدهمین همایش و هم‌چنین دانشگاه تربیت مدرس تشکر کرد. مدبری با بیان اینکه کیفیت مقالات ارائه شده در این دوره بسیار قابل توجه بوده، ادامه داد: محل و شهربرگزاری همایش بعدی، هنوز مشخص نیست که امیدواریم تا یک ماه آینده در این خصوص اطلاع رسانی شود.

در ادامه‌ی این مراسم، رضا موسوی حرمی، استاد دانشگاه  فردوسی مشهد، سخنرانی بود که به دعوت محمدرضا نیکودل به پشت تریبون آمد.

وی با بیان این‌که قصد صحبت کردن در این مراسم را نداشته است، خاطرنشان کرد: به دلیل دعوت دوستان و همکارانم، نکاتی را ذکر خواهد کردم. این استاد دانشگاه با انتقاد از تفکیک شدن بیش از حد گرایش‌های زمین‌شناسی در رشته‌های کارشناسی ارشد تاکید کرد: انجمن زمین‌شناسی باید بیش از گذشته فعال شود و تکلیف شاخه‌شاخه شدن رشته‌ی زمین‌شناسی در رشته‌های مختلف را مشخص کند.

موسوی حرمی انتقاد خود از بخش صنعت کشور را نیز این‌چنین بیان کرد: به جای محکوم کردن دانشگاه ها، باید پروژه‌های تعریف شده و مشخصی از سوی صنعتی‌ها به دانشگاه‌ها معرفی شوند و از دانشگاه خواسته شود که مشکلات موجود را  با کمک محققان و اساتید خود، برطرف نمایند.

در ادامه‌ی این مراسم، استاد، پژوهشگر و دانشجوی نمونه‌ی سال انجمن زمین شناسی، معرفی شدند.

بنا به این گزارش، رضا موسوی حرمی استاد دانشگاه فردوسی به عنوان استاد نمونه‌ی زمین شناسی معرفی شد. وی 15 سال است که در رشته زمین‌شناسی مشغول تدریس است.

از سوی هیات داوران هجدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی، خلیل سرکاری نژاد(استاد دانشگاه شیراز) و علیرضا زراسوندی( استاد دانشگاه چمران) مشترکا به عنوان پژوهشگر نمونه معرفی شدند.

رامین صمدی نیز به عنوان دانشجوی نمونه معرفی و عکس‌های محمود مسعودی، سحرحسن‌زاده و سیامک محمودی نیز حایز رتبه ی اول تا سوم شدند.

در پایان این مراسم، از سوی مدیرگروه زمین شناسی دانشگاه تربیت مدرس، اساتیدی که در دوره های ارشد و دکتری دانشگاه مدرس فعالیت‌های مثمرثمری داشته معرفی شدند و در هر رشته از یک نفر تقدیر به عمل آمد. علی‌اکبرنوگل‌سادات در رشته تکتونیک، محمدهاشم‌امامی در رشته پترولوژی، زنده‌یاد عبدالمجید یعقوب‌پور در رشته زمین‌شناسی‌اقتصادی و حسین جلالی در رشته زمین‌شناسی‌مهندسی، شایسته تقدیر شناخته شدند.


خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :