تفاهم‌نامه میان اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست و مرکز زمین‌شناسی گیلان

۰۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۴ کد : ۲۲۳۱۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۹۵
تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بین اداره کل حفاظت محیط‌زیست و مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی استان گیلان...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تفاهمنامه همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی بین اداره کل حفاظت محیط‌زیست گیلان و مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی استان گیلان به امضا رسید.
بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی استان گیلان، این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌گیری بهینه از توانایی علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی، گسترش تبادلات علمی آموزشی و پژوهشی در راستای تعمیق و توسعه همکاری‌های فعال و برطرف کردن نیازهای متقابل و تربیت نیروی متخصص میان اداره کل حفاظت محیط‌زیست با مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی به مدت سه سال منعقد شد.
بر مبنای این تفاهم‌نامه، مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان و اداره کل حفاظت محیط‌زیست گیلان در زمینه‌های تبادل داده‌ها، اطلاعات، اسناد و مدارک علمی، آموزشی و پژوهشی منتشر شده، ارائه و انجام طرح‌های پژوهشی جهت رفع مشکلات زیست‌محیطی و احیای تالاب‌های استان گیلان همکاری می‌کنند.
بر اساس این گزارش برپایی نمایشگاه‌های علمی-تحقیقی مشترک، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدیدهای علمی آموزشی و پژوهشی مشترک، تعریف و اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک در زمینه‌های گوناگون علوم‌زمین و محیط‌زیست، ارائه خدمات و بهره‌گیری متقابل از امکانات آزمایشگاهی، آموزش تربیت نیروی متخصص و تاسیس آزمایشگاه نانوبیوزمین مورد نیاز مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی و اداره کل حفاظت محیط‌زیست گیلان با اولویت‌بندی از دیگر زمینه‌های همکاری در این تفاهم‌نامه میان مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان و اداره کل حفاظت محیط‌زیست این استان عنوان شده است.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: گیلان


نظر شما :