همایش میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم همزمان با سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۸ کد : ۲۲۳۲۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۴۵
به دنبال برگزاری سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین همایش میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم نیز 3 اسفند ماه به طور همزمان...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به دنبال برگزاری سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین همایش میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم نیز 3 اسفند ماه به طور همزمان برگزار خواهد شد.

علیرضا امری‌کاظمی، مسئول گروه میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از برگزاری این رویکرد تخصصی همزمان با سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین خبر داد و گفت: میراث زمین‌شناختی بخشی از طبیعت بی‌جان است  که از گنجینه‌های زمین به شمار رفته و نشان‌دهنده تاریخ تکامل زمین شناختی یک منطقه و شامل پدیده‌های زمین‌شناختی است.

به گفته وی اولین گام توسعه ژئوتوریسم در کشور، شناسایی پتانسیل‌ها و توانمندی کشور در این زمینه است که مسوولیت شناسایی و معرفی این میراث ارزشمند به عهده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور است.

مسئول گروه میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خاطرنشان کرد: در راستای تحقق این وظیفه، در کنار تولیدات علمی و آموزشی در زمینه میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم، برگزاری همایش‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی در دستور کار گروه میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم سازمان قرار دارد.

امری‌کاظمی با بیان این‌که به همین منظور این رویکرد هر ساله در گردهمایی علوم زمین حضور داشته و مورد توجه و استقبال علاقه‌مندان، استادان و دانشجویان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: همچنین همایش‌های تخصصی- ملی تحت عنوان میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم به طور مستقل هر دو سال یک بار برگزار می‌شود.

این کارشناس در ادامه از استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان از همایش میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم طی سال گذشته خبر داد و گفت: همانند سال‌های قبل مقالات زیادی به دبیرخانه همایش ارسال شده که پس از بررسی‌های اولیه برای داوری در اختیار داوران قرار گرفته است.

یادآور می‌شود، سی ‌وسومین گردهمایی ملی علوم‌زمین با محورهای چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی، سنگ‌شناسی آذرین، دگرگون و سنگ رسوب، نقش زمین‌شناسان جوان در پاسخگویی به نیازهای جامعه و تدوین چشم‌اندازهای علوم‌زمین، رسوب‌شناسی، زمین شناسی دریایی، گنبدهای نمکی، اکتشاف عناصر استراتژیک، اکتشاف ژئوشیمی، لرزه زمین‌ساخت و پیش‌نشانگر، فناوری‌های نوین، علوم آزمایشگاهی در علوم زمین، دستاوردها و چالش‌های آموزش زمین‌شناسی، نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، زمین‌شناسی نفت، مخاطرات زمین‌شناسی، آب زمین‌شناسی و زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، پزشکی و کشاورزی، اکتشاف ذخایر پنهان، فرآوری مواد معدنی، روش‌های نوین اکتشاف، ژئوفیزیک (هوایی، دریایی، زمینی)، میراث زمین‌شناختی ایران، غارشناسی، گوهرها، ژئومتیکس، زمین‌شناسی ساختاری، زمین‌ساخت، زمین‌شناسی کواترنری، زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشاف عناصر نادر خاکی برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، ستاد اجرایی گردهمایی به‌منظور معرفی خدمات شرکت‌ها و موسسات فعال در علوم زمین، همزمان با برگزاری سی ‌وسومین گردهمایی ملی علوم زمین، اقدام برگزاری نمایشگاه تخصصی علوم زمین به مدت 2 روز  کرده که بر همین اساس از کلیه شرکت‌ها و تامین‌کنندگان تجهیزات و فعالان علوم زمین جهت حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل می‌آید.

دبیرخانه این همایش آدرس اینترنتی http://33ngs.conference.gsi.ir/ را به علاقه‌مندان معرفی کرده و متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های66070509-64592377- 64592249(خانم‌ها سلیمانی و هاشمی)تماس حاصل نمایند.

خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :