افتتاح سی و سومین گردهمایی علوم‌زمین با نگرش ویژه بر بحران آب

۰۳ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۹ کد : ۲۲۳۳۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۹۴
سی و سومین گردهمایی علوم‌زمین با نگرش ویژه بر بحران آب در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دبیر علمی سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین در مراسم افتتاحیه این نشست با بیان اینکه امسال 32 رویکرد مختلف را خواهیم داشت، گفت: با توجه به بحران آب موجود در کشور سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین با ویکرد ویژه‌ای بر آب برگزار می‌شود که این موضوع با توجه به تعداد مقالات وسخنرانی‌های مرتبط به آب قابل رویت است.

دکتر علیرضا شهیدی ضمن اشاره به روند رو به رشد مقالات دریافتی این نشست یادآور شد: خوشبختانه هر ساله شاهد ارتقای سطح کمی و کیفی مقالات ارسالی هستیم و این در حالیست که سال گذشته با توجه به بین‌المللی بودن گردهمایی شاهد انفجاری در دریافت مقاله بالغ بر 2700 عدد بودیم.

به گفته وی، امسال 824 مقاله به دبیرخانه سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین ارسال شد که توسط 439 داور بررسی شد که در نهایت 143 مقاله بصورت سخنرانی و 533 بصورت پوستر ارائه ارائه خواهد شد.

شهیدی حضور یک سخنران ویژه در هر رویکرد به عنوان ویژگی خاص امسال گردهمایی یاد کرد و گفت: رویکرد زمین‌شناسی اقتصادی با 113 مقاله بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است.

دبیر علمی سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین از برگزاری  نشست‌هایی همزمان با برگزاری گردهمایی امسال خبر داد و افزود: نشست مشترک با کمیته علوم‌زمین یونسکو، نشست مشترک صنعت و دانشگاه، نشست متخصصان جوام علوم‌زمین و... از برنامه‌های ویژه سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین است.

برگزاری رویکرد تخصصی تحت عنوان اکتشاف عناصر فلزی با نگرش ویژه بر طلا در سنندج، برگزاری 36 کارگاه آموزشی بطور همزمان، برپایی نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، برژایی نمایشگاه جنبی با بیش از 35 غرفه و اهدا تندیس ویژه به برگزیدگان رویکردهای 32 گانه از اهم برنامه‌های سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین عنوان شده است.

این نشست صبح امروز یکشنبه سوم اسفند ماه در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز به کار کرد و تا پنجم اسفند ماه میزبان علاقه‌مندان خود خواهد بود.

خبر مرضیه کاظمی

 

 

 

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :