پایان سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین با معرفی برترین‌ها

۰۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۴ کد : ۲۲۳۴۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۸۹
سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین بعدازظهر امروز سه‌شنبه با معرفی برترین‌ها...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سی و سومین گردهمایی ملی علوم‌زمین بعدازظهر امروز سه‌شنبه با معرفی برترین‌ها در بخش کتاب برتر، نقشه‌های زمین‌شناسی برتر، سخنرانان برتر و کارشناسان برتر به کار خود پایان داد.

در ابتدای این نشست، دکتر مسیب سبزه‌ای به ارائه رازگشایی از مساله ارسکارن‌های منطقه تبریز، دکتر راضیه لک به بررسی موضوع دریاچه ارومیه در گذر زمان و تشریح وضع موجود آن، دکتر حمید نظری شرحی بر پرو‍ژه کاسپین، دکتر محمدرضا هزاره به مرور فعالیت‌های بین‌المللی سازمان زمین‌شناسی، دکتر بهنام اویسی نیز به معرفی پروژه ECO-SHARP برنامه کاهش خطرپذیری زمینلرزه در گستره کشورهای عضو اکو پرداختند.

اختتامیه سی و سومین گردهمایی ملی علوم زمین تقدیر از برترین‌ سخنرانان و مقالات رویکردها را نیز در دستور کار خود داشت که بر همین اساس از سخنرانان برتر در بخش‌های مختلف به شرح زیر تقدیر به عمل آمد.

آقایان و خانم‌ها عاتکه اصلانی سنگ‌شناسی، دکتر طاهری چینه و سنگ‌شناسی، رسوب شناسی و زمین‌شناسی دریایی مهشاد فولادی، مخاطرات حدیث عاشوری، لرزه زمین‌ساخت حوریه علی‌بیگی، زمین‌شناسی ساختاری سعیده کشاورز، زمین‌شناسی  نفت مجید همتی، آب زمین‌شناسی و زمین‌شناسی مهندسی مرتضی جوادی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی عباس فلاح، زمین‌شناسی  پزشکی صدیقه بطالب لویی، زمین‌شناسی کشاورزی محمد بیگی، زمین‌شناسی اقتصادی نعیمه‌السادات موسوی، روش‌های نوین اکتشاف حسین ملایمت، ژئوفیزیک زمینی نوشین مقتدری، ژئوشیمی مسعود اسماعیل‌زاده، فرآوری امید سلمانی، علوم آزمایشگاهی فرانک پورنوربخش، میراث زمین‌شناختی ندا ترابی، غارشناسی شهرام حبیبی‌مود، ژئومتیکس امیر تقوی، آمایش سرزمین ملیحه‌السادات فاضلی، دستاوردهای آموزش الهه میری و گنبدهای نمکی علی نخبه.

همچنین بر اساس آرای شورای ارزیابی انتشارات سازمان آقایان شهرام رحمانی اکتشاف، آرش سبطی ‍ژئومتیکس، افشین کریم‌خانی معاونت زمین‌شناسی، محمدعلی اکرمی از مرکز مشهد و خانم فرانک پورنوربخش از آزمایشگاه‌ها به عنوان کارشناسان برتر انتخاب و معرفی شدند.

گفتنی‌ست، از مجموعه نقشه‌های دانشجویی ارسال شده به شورا نقشه Pale-Environment Map of Iran با مقیاس یک دویست و پنجاه هزار توسط خانم هانیه السادات میره‌شاهوندی به عنوان نقشه برتر و نیز نقشه زمین‌شناسی ناحیه قلات و گنبدنمکی خرسین توسط آقای محمد انقیادی‌کمیز به عنوان نقشه شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش نقشه‌های برتر نیز بر اساس رای هیات داوران نقشه رباط‌مراد از آقای احسان موسوی، نقشه فلاورجان از مهندسان مشاور زمین‌دانش پارس(آقایان محمدرضا عبداللهی، محمدباقر جعفریان، ابوالقاسم گودرزی، غلامرضا پیرهادی و حسین پرتوآذر) و نقشه باغ‌فین کاشان از مرکز تهران از آقای علی‌اکبر جعفری بیشترین امتیاز را کسب کردند.

یادآور می‌شود، در بخش کتاب برتر از تعداد 19 کتاب ارسالی به شورا در زمینه تالیف دانشنامه توده‌های گرانیتویدی ایران از دکتر جلیل قلمقاش، در زمینه تالیف و گرآوری کتاب زمین‌شناسی ایران و کشورهای همجوار از دکتر سید علی آقانباتی و در زمینه ترجمه کتاب محاسبه فرمول کانی‌ها بر اساس آنالیز شیمیایی از مهندس سلیمان علایی مهابادی به عنوان کتاب‌های منتخب داوران معرفی شدند.

همچنین از نقشه گوهرهای ایران و خاورمیانه اثری از دکتر قربانی از دانشگاه شهید بهشتی رونمایی به عمل آمد و از آقای محمد سلامتی نیز به خاطر فعالیت در بخش تکنولوژی‌های جدید در تصویربرداری عوارض زمین‌شناسی با استفاده از ربات پرنده هوشمند نیز تقدیر شد.

(تصاویر مربوط به اهدا جوایز به برترین‌ها در بخش گزارش تصویری موجود می‌باشد)


خبر مرضیه کاظمی

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :