برگزاری نخستین کارگاه آمورشی پروژه اکو شارپ

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۲۰:۳۷ کد : ۲۲۳۷۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۷۰
نخستین کارگاه آمورشی پروژه اکو شارپ به منظور معرفی پروژه و نحوه همکاری کارشناسان کشورهای عضو اکو...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، نخستین کارگاه آمورشی پروژه اکو شارپ به منظور معرفی پروژه و نحوه همکاری کارشناسان کشورهای عضو اکو جهت تکمیل  اطلاعات و تشکیل بانک اطلاعات علوم‌زمین تحت عنوان (برنامه کاهش خطر زمینلرزه در کشورهای عضو اکو) در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این پروژه‌ در نظر دارد نقشه سایزموتکتونیک منطقه اکو به نام "اکو شارپ" و تحلیل خطر زمینلرزه در اکو را تهیه و بررسی کند که این امر از سوی دبیرخانه اکو به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور محول شده و تحت مدیریت کارشناسان گروه لرزه‌زمین ساخت در دست انجام است.

یادآور می‌شود؛ سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران از سال 1385 همکاری‌های خود را با سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) آغاز کرده و تاکنون دو پروژه به نام‌های امکان‌سنجی پایگاه داده‌های علوم‌زمین کشورهای عضو اکو و همچنین تهیه نقشه پراکندگی مواد معدنی کشورهای عضو اکو را به پایان رسانده است.

شایان ذکر است، این نشست که به میزبانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و با حضور کارشناسانی از کشورهای آذربایجان، قرقیزستان، پاکستان و ترکیه برگزار شد با  بازدید حاضران  از گسل‌ها و ترانشه‌های موجود در مناطق چیتگر و کن ادامه یافت.


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :