بیست و دومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 94 آغاز بکار کرد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۹ کد : ۲۲۳۷۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۱۶
بیست و دومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 94 با شعار اطلاعات مکانی زیربنای توسعه پایدار در سازمان نقشه‌برداری...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بیست و دومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 94 با شعار اطلاعات مکانی زیربنای توسعه پایدار در سازمان نقشه‌برداری آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، دبیر همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک در مراسم افتتاحیه این نشست با بیان این که کشور عزیزمان گام‌های توسعه و پیشرفت را با شتابی افزونتر از قبل برمی‌دارد، گفت: محورهای اصلی توسعه و پیشرفت از اهمیت روزافزونی برخوردار است و نقش و جایگاه مهم اطلاعات مکانی و انواع نقشه‌ها و داده‌های با ارزشی که توسط سازمان‌ها و موسسات و شرکت‌های تخصصی مهندسی نقشه‌برداری در کشور تولید شده و یا در حال تولید است به عنوان زیربنای برنامه‌ریزی توسعه دارای اهمیت است.

به گفته دکتر علیرضا قراگوزلو، همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک 94 با شعار اطلاعات مکانی زیربنای توسعه پایدار در سازمان نقشه‌برداری و با بهره‌گیری از تعداد قابل توجهی از استادان برجسته کشور در دبیرخانه همایش و دریافت و بررسی بیش از از 400 مقاله با ارزش علمی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان این که 64 مقاله به صورت سخنرانی و 182 مقاله به صورت ارائه پوستری در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: به موازات برگزاری همایش؛ بزرگترین نمایشگاه تخصصی سالانه ژئوماتیک در کشور نیز برگزار می‌شود که به مشارکت دست‌اندرکاران صنعت ژئوماتیک کشور رویدادی کم‌نظیر خواهد بود.

دبیر همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک برگزاری کارگاه‌های تخصصی باارزش طی روزهای برگزاری همایش و نمایشگاه را به عنوان یکی دیگر از محورهای مورد توجه عنوان کرد.

بر اساس این گزارش؛ ژئودزی، هیدروگرافی، فتوگرامتری، سنجش از دور، سیستم‌های اطلاعات مکانی، نقشه‌برداری کاربردی و کارتوگرافی، ژئودینامیک، ژئوفیزیک، کاداستر، مدیریت بحران، محیط‌‌ زیست و آمایش سرزمین،  عمران و آبادانی،  منابع طبیعی و کشاورزی، تجارب کاربران اطلاعات مکانی، ایده‌ها و تکنولوژی‌های نوین نقشه‌برداری و داده‌های مکانی و توسعه پایدار محورهای همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک یاد شده است.

یادآور می‌شود، همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک با حضور دکتر لاسزلوزنتای خزانه‌دار و دبیرکل انجمن بین‌المللی کارتوگرافی، دکتر افشار معاون وزیر جهاد کشاورزی، دکتر اردلان رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور و جمعی از علاقه‌مندان این عرصه طی دو روز در سازمان نقشه‌برداری کشور با شعار اطلاعات مکانی زیربنای توسعه پایدار در حال برگزاری است.

گفتنی است، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با حضور در نمایشگاه‌های بیست و دومین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک به ارائه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود در بخش‌های مختلف کرده است.


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :