بازدید وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر از مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج

۱۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۸ کد : ۲۲۴۶۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۸
مرکز پژوهش‌های کاربردی این سازمان واقع در کرج میزبان وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج میزبان وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر بود و دو طرف بر تعمیق روابط و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی تأکید کردند.

بر اساس این گزارش، عمر حمیدو چیانا و هیئت همراه یکشنبه هشتم آذرماه طی بازدید از مرکز پژوهش‌های کرج، از نزدیک با نحوه فعالیت این مجموعه،  تجهیزات، پروژه‌ها، طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی و دستاوردهای علمی آن آشنا شدند.

این گزارش می‌افزاید، عمر حمیدو چیانا پس از بازدید از مرکز پژوهش‌های کرج با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران دیدار کرد و محمدرضا نعمت‌زاده در این نشست ضمن اعلام آمادگی ایران به منظور توسعه همکاری با کشور نیجر گفت: در زمینه اکتشاف و بهره‌برداری مشترک از معادن، با کمک بخش دولتی نظیر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و ایمیدرو و همچنین بخش خصوصی همکاری‌های لازم را با کشور نیجر خواهیم داشت. 

یادآور می‌شود، از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست می‌توان به همکاری در زمینه اکتشافات طلا و مس در نیجر و نیز همکاری در زمینه تجهیز و آموزش آزمایشگاه زمین‌شناسی از سوی ایران اشاره کرد.

عکس سعیده دراج روابط‌عمومی مرکز کرج

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :