پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری 24 آذر ماه برگزار می‌شود

۱۶ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۱ کد : ۲۲۴۶۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹۶
پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری 24 آذر ماه همزمان با روز صنعت در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران...

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری 24 آذر ماه همزمان با روز صنعت در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و بیش از 120 تن از روسای دانشگاه‌های کشور افتتاح خواهد شد.

همزمان با برگزاری این جشنواره، برگزارکنندگان این نمایشگاه در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری دستاوردهای فناوری و پژوهش‌های یک ساله اخیر خود را در 9 غرفه به عرصه نمایش خواهد گذاشت و کلیه سازمان‌ها و مراکز تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و موسسات دانش‌بنیان و مراکز تحقیقاتی در دو حوزه از دستاوردهای خود رونمایی خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، این دو حوزه شامل پژوهش‌های یک سال اخیر و همچنین پیشنهادهای تعاملات با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و اعلام نیازهای تحقیق و توسعه در حاشیه این همایش نیز جلسات و مصاحبه‌های علمی از روسای سازمان‌ها و موسسات مربوطه انجام خواهد شد تا آینده‌پژوهی و دیدگاه‌های آتی و انعقاد قراردادها و تفاهم‌نامه همکاری مشترک با مراکز داخلی یا خارج از کشور در این هفته پژوهش شکل بگیرد.

این جشنواره از 23 لغایت 26 آذر ماه برگزار خواهد شد و شعار سال 94 جشنواره "پژوهش و فناوری کلید تولید رقابت‌پذیری" خواهد بود.

محورهای تقدیر در این جشنواره شامل سازمان پژوهشی غیردولتی برتر به نسبت 70درصد و سازمان پژوهشی برتر به نسبت 30 درصد، سازمان‌های استانی و توسعه‌ای برتر، پژوهشگر برتر، مرکز پژوهشی برتر، بهترین محصول، شرکت خدمات توسعه‌ای برتر و پیشکسوت برتر برگزار خواهد شد.

غرفه‌ها به بنگاه‌های بزرگ صنعتی و معدنی، مراکز پژوهشی و واحدها و انجمن‌های فنی-مهندسی اختصاص خواهد یافت و ارائه 6 طرح ارتباط صنعت و دانشگاه از جمله فرصت‌های مطالعاتی پسادکترا در بخش صنعت و معدن از دیگر برنامه‌های این جشنواره عنوان شده است.

گفتنی‌ست، طی سال‌های گذشته (91-93) سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مراسم هفته پژوهش در میان دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارتخانه به عنوان سازمان برتر در بخش‌های پژوهشگر برتر، مدیر پژوهشی برتر، پیش‌کسوت برتر و سازمان پژوهشی برتر رتبه نخست را کسب کرده است.

در کارنامه مهر 93 لغایت مهر 94 سازمان با رونمائی از بیش از 310 گزارش علمی منتشر شده، 88 مقاله علمی-پژوهشی، 23 طرح پژوهشی خاتمه یافته منتشر شده و 7 کتاب چاپ شده در غرفه نمایشگاه بین المللی حضور خواهد داشت.

غرفه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از 24 لغایت 26 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی دایر خواهد بود. 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :