نشست‌های علمی در حوزه نجوم و علوم‌زمین در رشت برگزار می‌شود

۰۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۸:۵۹ کد : ۲۲۴۷۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۰۸
مدیرکل زمین‌شناسی استان گیلان از برگزاری نشست‌های علمی در حوزه نجوم و علوم‌زمین...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیرکل زمین‌شناسی استان گیلان از برگزاری نشست‌های علمی در حوزه  نجوم و علوم‌زمین، خبر داد و گفت: آشنایی با رشته‌های متنوع این علوم از مهم‌ترین اهداف نشست‌های مذکور است که پنج شنبه‌های آخر هر ماه برگزار می‌شود.

به گفته پانته‌آ گیاهچی در این نشست‌ها اخبار و مباحث علوم‌زمین و نجوم در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

در ادامه وی از برگزاری دومین همایش ستاره‌شناسی و علوم زمین که 26  آذر ماه با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در رشت برگزار شد، خبر داد افزود: علاوه بر ارائه اخبار نجوم و علوم‌زمین، بحث ستاره‌های متغیر گرفتی، آشنایی با گرایش‌های علوم زمین، شیوه نامگذاری ستاره‌ها و نجوم ژئودزی به علاقه‌مندان ارائه شد.

گیاهچی با بیان این‌که دوره‌های علمی و پژوهشی در علوم زمین و نجوم با همکاری موسسه علمی و پژوهشی نجم شمال برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دومین مدرسه نجوم گیلان با محوریت  شناخت سنگ‌ها و شهاب سنگ‌ها 7 و 8  بهمن ماه در رشت برگزار می‌شود و دانش‌آموزان، دانشجویان و علاقه‌مندان به نجوم و علوم زمین می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

گفتنی است اولین مدرسه نجوم گیلان در 15  و 16  مرداد  سال گذشته در رشت برگزار شده بود.

علاقه‌مندان جهت حضور در دوره‌های آموزشی و نشست‌های علمی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت www.nssri.ir مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: گیلان


نظر شما :