سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین

۲۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۸ کد : ۲۲۴۷۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۶۷
با توجه به اهمیت کاربردی شدن فعالیت‌های پژوهشی به ویژه در علوم بین رشته‌­ای ...

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با توجه به اهمیت کاربردی شدن فعالیت‌های پژوهشی به ویژه در علوم بین رشته‌­ای و ایجاد زمینه­‌های مناسب در بهره­‌گیری از ظرفیت‌های مکانی در تشویق و بهبود روند سرمایه‌گذاری درحوزه علوم زمین و ارتقای سطح بهره­‌مندی از قابلیت‌های بخش خصوصی داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، با توجه به تنوع و پراکندگی مواد معدنی درگستره پهناور ایران زمین، در نظر دارد سی و چهارمین دوره ازگردهمایی ملی علوم‌زمین و دومین دوره کنگره بین‌المللی را تحت عنوان "سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین" با حضور و همکاری سازمان­‌ها، مؤسسات و دانشگاه­‌های کشورهای صاحب نام در عرصه علوم زمین، کشورهای منطقه آسیای میانه و حوزه کشورهای عضو سازمان همکاری­های اقتصادی (اکو) و دانشگاه‌ها، مؤسسات داخلی ذیربط با علوم زمین در سراسر کشور و همچنین نهادها و ارگان­‌های اجرایی کشور و نیز شرکت­‌ها و مجموعه‌های مرتبط با فعالیت ­های زمین‌شناسی و معدن را در 3 لغایت 5 اسفند ماه سال جاری برگزار کند.

از این رو از کلیه علاقه‌مندان و پژوهشگران علوم زمین دعوت می‌شود با شرکت در این رویداد مهم، موجبات غنای هر چه بیشتر برگزاری آن‌ را فراهم کند.

بر اساس این گزارش، مهم‌ترین رویکردهای سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین ریزگرد، زمین‌ساخت، زمین‌شناسی زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله، زمین‌شناسی دریایی، اقیانوس‌شناسی، رسوب‌شناسی و ژئوفیزیک دریا، علوم زمین وتوسعه پایدار (مخاطرات زمین‌شناختی، زمین‌شناسی مهندسی، مکانیک سنگ و آب زمین‌شناسی)، زمین‌شناسی بنیادی (چینه و فسیل، پترولوژی، زمین‌شناسی نفت، سنگ‌های رسوبی و نقشه‌های زمین‌شناسی)، زمین‌شناسی کواترنری، اکتشاف (ژئوشیمیایی، ژئوفیزیک زمینی، عناصر فلزی و غیرفلزی، زمین‌شناسی اقتصادی)، اکتشافات نوین (کانسارهای پنهان و عناصر استراتژیک)، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، زمین‌شناسی پزشکی و زمین‌شناسی کشاورزی، غارشناسی، فرآوری و روش‌های آنالیز دستگاهی در علوم زمین، آموزش علوم زمین، میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم، علوم زمین و رسانه، علوم گوهر، ژئومتیکس و ژئوفیزیک هوایی، گنبدهای نمکی و دریاچه ارومیه عنوان شده است.

فراخوان سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین

گفتنی‌ست؛ این گردهمایی فرصت مناسبی است تا متخصصان علوم زمین از کشورهای مختلف گردهم آمده و درباره آخرین یافته‌ها و دستاوردهایشان در حوزه علوم زمین به بحث و تبادل نظر بپردازند.

دکتر منوچهر قرشی مشاور ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان دبیر سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین معرفی شده است.

یادآور می‌شود، دبیران علمی سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین به شرح زیر عنوان شده است:

ریزگرد: دکتر رضا شهبازی، بخش زمین‌شناسی مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین

تکتونیک، زمین‌شناسی زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله: دکتر مرتضی طالبیان رییس پژوهشکده علوم زمین

زمین‌شناسی دریایی، اقیانوس‌شناسی، رسوب‌شناسی و ژئوفیزیک دریا: دکتر خلیل بهارفیروزی مدیریت زمین‌شناسی دریایی

 علوم زمین و توسعه پایدار : مهندس محمدجواد بلورچی مشاور ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

زمین‌شناسی بنیادین: دکتر علیرضا شهیدی، مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای

زمین‌شناسی کواترنری: مهندس مرتضی شیخ بخش زمین‌شناسی کواترنری مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج

اکتشاف: مهندس بهروز برنا معاونت اکتشاف

اکتشافات نوین: دکتر علی نجفی مشاور ارشد سازمان

زمین‌شناسی زیست‌محیطی، پزشکی و کشاورزی: مهندس فرح رحمانی مدیریت زمین‌شناسی پزشکی

غارشناسی: مهندس فرانک بیات مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج

فرآوری: مهندس احمد امینی مدیریت فرآوری سازمان 

روشهای آنالیز دستگاهی در علوم زمین: مهندس فرانک پورنوربخش مدیریت آزمایشگاه‌ها 

آموزش علوم‌زمین: دکتر مریم عابدینی دفتر تالیف کتب درسی، وزارت آموزش و پرورش

میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم: مهندس علیرضا امری‌کاظمی بخش میراث زمین شناختی

 ژئوانفورماتیک و فناوری‌های نو در علوم‌زمین: دکتر طیبه کیانی دانشگاه خوارزمی

 علوم گوهر: مهندس فریده باقری بخش سنگ‌های قیمتی سازمان

 ژئومتیکس و ژئوفیزیک هوایی: مهندس شهیندخت ابوالمعالی مدیریت ژئومتیکس سازمان

دیاپیریسم: دکتر میرعلی‌اکبر نوگل سادات شرکت پارس کانی

 دریاچه ارومیه: دکتر راضیه لک پژوهشکده علوم زمین سازمان

شایان ذکر است، جلسات تخصصی و نمایشگاه سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین 3 تا 5 اسفند ماه 1394 در تهران برگزار خواهد شد و 1 تا 3  اسفند نیزکارگاه‌های آموزشی برپا خواهد شد.

یادآور می‌شود، شرکت‌کنندگانی که مایلند مقاله خود را به صورت شفاهی و یا پوستر ارائه دهند، باید فایل مقاله خود را ارسال کنند. اطلاعات بیشتر در مورد فورمت ارسال مقاله در فراخوان دوم اعلام خواهد شد و آخرین مهلت ارسال مقاله، 25 دی ماه 94 است.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با تلفن: 64592492-021فکس: 66070509-021 تماس گرفته یا به آدرس اینترنتی nigc2016@gmail.com سایت: 34nigc.conference.gsi.ir مراجعه نمایند.


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :