نمایشگاه و فروشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در موزه علوم‌زمین

۳۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۲۱:۲۸ کد : ۲۲۴۷۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۵۴
موزه علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور همزمان با برگزاری سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، موزه علوم‌زمین این سازمان همزمان با برگزاری سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین با برپایی نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی از ایران و جهان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گفتنی‌ست، نمایشگاه و فروشگاه عرضه مستقیم سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی 3 الی 5 اسفند ماه از ساعت 9 الی 16 برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید به این موزه واقع در میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه نمایند.

یادآور می‌شود، موزه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موزه‌ای تخصصی است که به طور خاص نمونه‌هایی از سنگ، کانی، سنگواره (فسیل) و اشیای معدنکاری قدیمی بدست آمده از نقاط مختلف داخل و خارج کشور را در خود جای داده است.
در این موزه حدود 400 نمونه سنگ و2000 نمونه کانی و بیش از 1200 نمونه سنگواره و 65 نمونه ابزار معدنکاری قدیمی مکشوفه از معادن ایران واشیای باستان شناسی نگهداری می‌شود.
قسمت‌های مختلف موزه شامل:
بخش مربوط به وسایل معدنکاری قدیمی و اشیای باستان‌شناسی
بخش سنگ‌ها
بخش کانی‌ها
کانی‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی  
سنگواره‌ها
سنگواره مهره‌داران
سالن نمایش فیلم‌های زمین‌شناسی و علوم وابسته
مساحت موزه 345 متر مربع است و زمان تاسیس آن همزمان با تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در سال 1338 است و در سال 1387 موزه مورد بازسازی کامل قرار گرفته است.

 یادآور می‌شود طی چند روز برپایی نمایشگاه بازدید از موزه علوم زمین رایگان میباشد

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :