رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم 4 اسفند ماه امسال

۰۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۵ کد : ۲۲۴۸۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۶۵
رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم همزمان با سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین...
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم همزمان با سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین برگزار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، دبیر علمی رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم گفت: میراث زمین‌شناختی بخشی از گنجینههای زمین به شمار می‌روند که تاریخچه شکل‌گیری، تحولات و تکامل این کره خاکی و پدیده‌های زمین‌شناختی آن را می‌سازند.
علیرضا امری‌کاظمی با بیان این که شاهکارهای زیبای خلقت در بخش طبیعت بیجان، میراث زمینشناختی را پدید آوردهو این امانت ارزشمند را در اختیار ما قرار داده، یادآور شد: پاسداشت و گرامیداشت گنجینههای زمین و  نگهداری آن برای نسل آینده وظیفه همگان است.
وی یادآور شد: این میراث ارزشمند اساس توسعه زمین‌گردشگری در کشور است و در افزایش درآمد اقشار مختلف که به نحوی با آن سروکار دارند، بسیار سودمند بوده و موجب تولید ثروت ملی حاصل از گردشگری خواهد شد.
دبیر علمی رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم با بیان این‌که در میراث زمین‌شناختی تعاملی میان دانش،‌ زیبایی و ثروت است، تصریح کرد: در راستای اهمیت روزافزون میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم، این رویکرد همچون گردهمایی‌های گذشته علوم زمین، در سی و چهارمین گردهمایی ملی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین در تاریخ 4 اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
امری‌کاظمی خاطرنشان کرد: همزمان با برگزاری این رویکرد دو سخنرانی ویژه توسط پروفسور ژوزه بریلها از دانشگاه مینهو پرتغال با موضوع ژئوپارک‌های یونسکو و همچنین توسط خانم دکتر ندا ترابی فارسانی و آقای دکتر محمد مرتضوی از دانشگاه هنر اصفهان با موضوع ژئوپروداکت‌ها ارائه خواهد شد.
گفتنی‌ست؛ همچنین در کنار برگزاری رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم در تاریخ 4 اسفندماه یک کارگاه آموزشی 4 ساعته در دو بخش با عنوان‌های "دستورالعمل اجرایی برای فهرست‌برداری و ارزیابی کمی میراث زمین‌شناختی (روش بریلها 2015)" و "راهبردهای حفاظت میراث زمین‌شناختی" توسط پروفسور ژوزه بریلها تشکیل می‌شود.
یادآور می‌شود، خانم حنانه حامی‌مطلق به عنوان دبیر اجرایی رویکرد میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم از سوی دبیرخانه سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین انتخاب و معرفی شده است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :